Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ege’de millet sevdası

Giriş Tarihi: 22.7.2016
Ege’de millet sevdası

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısı ile demokrasi nöbeti tutan Egeliler, 6. günde de meydanları doldurdu. Türk bayrakları ile meydanlarda slogan atan binlerce vatandaş, FETÖ’ye tepki gösterdi

'de Hükümet Konağı'nın önünde toplanan kalabalık demokrasi nöbetinin 6. gününde Konak Meydanı'nı yine doldurdu. Kritik Milli Güvenlik Kurulu (MGK) ve Bakanlar Kurulu'nun ardından Cumhurbaşkanı 'ın açıklaması kurulan dev ekranlardan canlı olarak yayınlandı. Alandaki kalabalık, Cumhurbaşkanı'nın, 'nin geleceği için 3 ay süresince geçerli olacak OHAL kararını coşkuyla karşıladı. Vatandaşlar, FETÖ'yü İngilizce dövizler ile protesto etti. Kalabalık uzun süre Fethullah Gülen'i kastederek "Feto'ya idam" diyerek slogan attı. Bir gurup vatandaş ise alana getirilen Fetullah Gülen kuklasını temsili olarak asarak idam etti. Hükümet Konağı'nın önünde kurulan platformda, AK Parti İzmir milletvekilleri ve AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican konuşmalar yaptı. Demokrasi nöbetine destek veren İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş'ta halka seslendi. "Türkiye sizinle gurur duyuyor" diyen Demirtaş, "Hepimize geçmiş olsun. Demokrasi şehitlerinin yakınlarına İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde yüzde yüz burs vereceğiz" dedi.

UĞUR: HESAP VERECEK
Balıkesir'de ise Hükümet Konağı Meydanı'nda bir araya gelen binlerce Balıkesirli, demokrasi nöbetini sürdürdü. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur'un da vatandaşlara hitap ettiği etkinlikte Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı üyeleri tarafından darbe girişimine tepki amaçlı olarak, 3 kıtadan oluşan "Demokrasi Marşı" okundu. Olağanüstü hal ilanı ile birlikte Paralel terör örgütü ile mücadelenin artacağını söyleyen Başkan Uğur, "Kim terör ile bağlantılı ise, kim bunlara yataklı yapıyorsa, hangi kurumda görev yapıyorsa hepsi bunun hesabını verecek" dedi. Manisa'da, demokrasi nöbetinin 6'ncı gününde yaklaşık 4 bin kişi, meydanda kurulan dev ekranda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı açıklamasını canlı olarak izledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşması bittikten sonra meydana dolduran vatandaşlar ellerinde Türk Bayraklarıyla alkış tuttu.

DEV AFİŞLER ASILDI
Denizli'de, darbe girişiminin ardından başlayan 'Demokrasi Nöbeti', Delikliçınar Meydanı'nda sürüyor. 6 gündür alanları terk etmeyen Denizlililer, geceyi meydanda geçirdi. Denizlililer meydanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın OHAL açıklamasını da dev ekrandan izledi. Delikliçınar Meydanı'na Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdarolu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin yan yana fotoğraflarının bulunduğu 'Milli iradenin üstünde hiçbir güç yoktur' yazılı dev afiş dikkat çekti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ege’de millet sevdası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN