Türkiye'nin en iyi haber sitesi

sanal keyif gerçek

Yaşar Üniversitesi Minerva Kuluçka ’ndeki 3B Dijital Uygulama Merkezi, Üniversitesi Kitap Sanatları si için sanal müze hazırladı

Giriş Tarihi: 8.8.2016
Müze sanal keyif gerçek
İnsanlık tarihinin en büyük miraslarını barındıran ler de sanal dünyadan nasibini almaya başladı. Yaşar Üniversitesi Minerva Kuluçka 'nde yer alan 3B Dijital Uygulama Merkezi, Üniversitesi'nin Türkiye'de ilk olma özelliği taşıyan Kağıt ve Kitap Sanatları Müzesi için sanal müze hazırladı. Aynı zamanda, Yaşar Üniversitesi Yüksek Lisans öğrencisi Mehmet Emin Dinç'in tezi olan sanal projede, binalardan, içerideki objelere kadar tüm içerikler üç boyutlu olarak modellendi. Oyun motoru yardımıyla interaktif hale getirilen sanal müze, görsel ve işitsel olarak üç boyutlu olduğundan,ziyaretçilerin eserleri kendi istekleri doğrultusunda istedikleri açıdan, diledikleri zaman gezebilmeleri, kağıt yapımını animasyon olarak gözlemleyebilmeleri gibi birçok özelliği barındıracak şekilde tasarlandı. Sanal müzeyi hazırlayan ekipte, Yaşar Üniversitesi'nden Yrd. Doç. İsmail Okay, Dr. Senem Yılmaz, Mehmet Emin Dinç, Yağız Türk, Ulaş Coşkun ile Kağıt ve Kitap Sanatları Müzesi Koordinatörü Nedim Sönmez ve Koordinatör Yrd. Seda Ağırbaş yer aldı.

REKTÖR YILMAZ'A TEŞEKKÜR
Hazırlanan sanal Kağıt ve Kitap Sanatları Üç Boyutlu Sanal Müze Projesi, aynı zamanda müzenin kurucusu olan Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Candeğer Yılmaz'a tanıtıldı. Tanıtımda, Ege Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yeşim Kirazlı, Yaşar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Levent Kandiller ve müze yetkilileri de yer aldı. Prof. Dr. Levent Kandiller, "Yaşar Üniversitesi Minerva Kuluçka Merkezi'nde yer alan 3B Dijital Uygulama Merkezi, bu projeyi, her zaman iyi ilişkiler içinde bulunduğumuz Ege Üniversitesi'ne ve sanata olan katkıları nedeniyle Rektör Prof. Dr. Candeğer Yılmaz'a teşekkür olarak armağan etmek istedi " diye bilgi verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Müze sanal keyif gerçek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN