Türkiye'nin en iyi haber sitesi

coşkulu başladı

Folkart’ın ana sponsorluğunda kapılarını açan Enternasyonal ı, renkli bir başlangıç yaptı. Binlerce İzmirli kurulan standları gezdi, gösterilerle mest oldu ve Boz ile müziğe doydu

Giriş Tarihi: 28.8.2016
Fuar coşkulu başladı

Büyükşehir Belediyesi'nin öncülüğünde İZFAŞ tarafından düzenlenen Folkart'ın ana sponsoru olduğu İzmir Enternasyonal ı 85. kez kapılarını açtı. Fuarın ilk etkinliği Folkart sponsorluğunda Türkiye'de ilk defa İzmir'de gösteri yapan FMX Blackliner motokros gösterisi oldu. Yerden metrelerce yüksekte yerçekimine meydan okuyan gösteri pilotları, şiddetli rüzgara rağmen heyecan verici hareketler sergiledi. FMX gösterisi İzmirlilerden yoğun ilgi gördü. Fuara ilk günden binlerce İzmirli gezdi. Fuarın en hareketli yerlerinin başında lunapark geldi. Manisa Büyükşehir Belediyesi standında da belediye dans grubunun, marşlar eşliğinde Türk bayraklı gösteresi ziyaretçilerin ilgisini çekti. İzmirliler ücretsiz konserlerin verildiği çim alanda şarkılara eşlik ederken, kaskatlı havuzun çevresi de kalabalık oldu. 85. İzmir Enternasyonal Fuarı Ana Sponsoru Folkart'ın Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, İzmirliler'i ve tüm Türkiye'yi, açılan 85. İzmir Enternasyonel Fuarı'na ve Ana Sponsoru oldukları etkinliklere davet etti. Sancak, Folkart'ın 10. kuruluş yılında, İzmir Fuarı'na Ana Sponsor olma amacının; 10 yılda gösterdikleri yakın ilgiyle, kendilerini zirveye taşıyan İzmirliler'e teşekkür etmek olduğunu belirtti. İEF'ye tüm İzmirlileri ve Türkiye'yi davet eden Sancak, İEF süresince 18 ülkeden 600'e yakın sanatçının heyecan verici etkinliklerinin gerçekleşeceğine dikkat çekti. Sancak, fuardaki tüm etkinliklerin güzel İzmir'e, Türkiye'ye ve halkımıza moral sağlamasını dilediklerini vurguladı.

MURAT BOZ ÇOK FARKLI
Fuarın çim konserleri dizisinin açılışı ünlü şarkıcı Boz ile gerçekleşti. İzmirli hayranlarıyla buluşan Murat Boz, çok sevilen eserlerini İzmirliler ile birlikte söyledi. Dağıtılan Türk bayraklarını konser süresince ellerinde sallayan hayranları, cep telefonlarının ışıklarıyla da hoş görüntüler oluşturdu.

BUGÜN NELER VAR?
İFE'DE bugün de çok renkli etkinlikler yer alacak. FUAR çim konserleri dizisinin üçüncü gününde Duman, İzmirlilerle bir araya gelecek. Yine Fuar'ın ana sponsoru Folkart tarafından Tararam sahne şovlarıyla İzmirlileri büyüleyecek. Bu etkinlik ise saat 20.30'da başlayacak. Bir başka etkinlik ise Shirly tiyatrosu saat 20.30'da İsmet İnönü Sanat Merkezi'nde gösterime girecek. Saatler 22.00'yi gösterdiğinde ise Mogambo Caz Geceleri, fuar ziyaretçilerini müzige doyuracak. Öte yandan Pınar sponsorluğunda saat 19.30'da Oyun Treni adlı çocuk tiyatrosu miniklere keyifli anlar yaşatacak.

BAKAN'DAN FUAR TEBRİĞİ
İZMİR Fuarı'nın açılışını gerçekleştirdikten sonra dün kentteki temaslarını sürdüren Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu ziyaret etti. Başkan Kocaoğlu ile Bakan Özlü, teröre karşı birlik ve beraberlik mesajı verdi. Fuara Başbakan Binali Yıldırım'ın talimatıyla katıldığını ve çok mutluğu olduğunu belirten Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, organizasyonun çok başarılı gerçekleştiğini ifade etti. İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü'nün bulunduğu bölgede uluslararası çapta bir araştırma- geliştirme ve teknoloji merkezi kurmayı planladıklarını belirten Özlü, İzmir ile projelere Bakanlık olarak destek vereceklerini söyledi

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fuar coşkulu başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN