Türkiye'nin en iyi haber sitesi

1,5 yaşındaki kızını li eşi kaçırdı

Giriş Tarihi: 12.9.2016
1,5 yaşındaki kızını Suriyeli eşi kaçırdı

Manisalı çiftçi 45 yaşındaki İsa Aksoy, boşanma arifesinde oldukları li eşinin, 1,5 yaşındaki kızlarını alıp kayıplara karıştığını belirterek, “Çocuk kendilerinde mi sattılar mı bilmiyorum”dedi

Manisalı çiftçi İsa Aksoy, 2014 yılında evlendiği li eşi Amire Aldahır'ın kaçırdığını öne sürdüğü 1.5 yaşındaki kızı Rukiye Aksoy'u arıyor. Salihli ilçesi Başlıoğlu Mahallesi'nde çiftçilik yapan İsa Aksoy (45), bir arkadaşının tanıştırdığı li Amire Aldahır (39) ile evlendi. Çiftin 15 Nisan 2015 tarihinde, Rukiye adını verdikleri kızları dünyaya geldi. Kızları 6 aylıkken eşinin 'deki kardeşinin yanına gitmek istediğini belirten Aksoy şöyle konuştu: "6 aylık kızımızla beraber kardeşine götürdüm. Orada bir süre kaldı. Ben de o sırada 50 tane keçi satın aldım. Keçileri almama kızdı. 'Herkes başının çaresine baksın' dedi. Ben de boşanma davası açtım. Kızımın velayetini bana verdiler."

'SABAHA KARŞI GİTMİŞ'
Boşanma davasının devam ettiğini belirten İsa Aksoy sonrasında yaşananları şöyle anlattı: "Kızımı görebilmesi için 15 günde bir cumartesi veya pazar görüş günü olarak belirlendi. 21 Ağustos Pazar günü görmeye geldi. Kalmak için yalvardı. Köye ulaşım zor olduğu için misafir ettim. 'Annesidir çocuğunu görsün' dedim. Salı gününü çarşambaya bağlayan gece, sabaha karşı kızımı da alıp gitmiş. Hemen karakola gittim. Savcılığa yönlendirdiler. Kayıp başvurusunda bulundum. Ama bugüne kadar hiç haber yok. Batman, Adana, İzmir Torbalı-Subaşı, Basmane'de kardeşleri var ama adreslerini bilmiyorum. İzmir'de ziyarete gittiği kardeşi kaçak yollarla Yunanistan üzerinden Avrupa'ya kaçtı. Bir tek onun adresini biliyordum. Telefonu da o günden beri kapalı. Evlendikten sonra 7 çocuğu olduğunu öğrendim. 3'ü Suriye'de 4'ü İstanbul'daydı. Bir ara kızımı görmeye gelirken yanında 5 yaşındaki oğlunu da getirmişti. Çocuğun vücudunda yaralar vardı. Sorduğumda 'Vücudumda sigara söndürüyorlar' demişti. Şuan kim bilir benim çocuğuma neler yapıyorlar. Kendilerinde mi başkasına mı sattılar bilmiyorum. Yardım istiyorum."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
1,5 yaşındaki kızını Suriyeli eşi kaçırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN