Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Otoyol ve hızlı tren projeleri ilerliyor

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, - Otoyolu Projesi’nin 2019’da tamamlanacağını söyledi. Bakan Arslan, -İzmir hızlı tren hattında da çalışmaların hız kazandığını bildirdi

Giriş Tarihi: 26.9.2016
Otoyol ve hızlı tren projeleri ilerliyor
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, - otoyolu projesinde önemli aşama kat ettiklerini, 2018 sonu, 2019 yılı başında projenin tamamlamış olacağını bildirdi. Körfez geçiş köprüsünün ardından projenin diğer bölümlerinde çalışmaların hızla devam ettiğini söyleyen Arslan, "İzmirİstanbul otoyolu projesinde önemli aşama kat ettik. Çalışmalarımız devam ediyor. 2018 sonu, 2019 yılı başında projemizi tamamlamış olacağız" dedi.

HIZLI TREN GELİYOR
İzmir'in önemli ulaşım projelerinden biri İzmir- hızlı tren projesi için ise çalışmalara hız kazandırıldı. 14 saatlik İzmir- Ankara tren hattını 3,5 saate indirecek hızlı tren projesi hakkında konuşan Bakan Arslan, "Ankara-İzmir hızlı treninde inşa çalışmalarımız devam ediyor. Afyon'dan Ankara'ya kadar çalışmalarımızı yaptık. Ankara-Polatlı hattında çalışmalarımız devam ediyor. 2017 itibarıyla güzergah üzerindeki tüm hatlarda çalışmalar başlamış olacak" diye konuştu. Ulaştırma Bakanı Arslan, hızlı tren projesinin yanı sıra başkent ile İzmir'i birbirine bağlayacak ikinci dev proje olan Ankara-İzmir otoyolu için ise çalışmalara hız katıldığını ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Otoyol ve hızlı tren projeleri ilerliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN