Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Salihli’de doğalgaz heyecanı

Giriş Tarihi: 2.11.2016
Salihli’de doğalgaz heyecanı

Salihli Organize Sanayi Bölgesi'ne Bakanlar Kurulu kararıyla doğalgaz ulaştırılacak olması ilçede sevinçle karşılandı. Salihli'nin MHP'li Belediye Başkanı ve OSB Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kayda, "Hükümetimize ve Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum" diye konuştu. Salihli Belediye Başkanı ve aynı zamanda Salihli Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kayda, mevcut doğalgaz dağıtım bölgeleri lisans kapsamı dışında kalan Organize Sanayi Bölgelerine, doğalgaz ulaştırılması amacıyla Bakanlar Kurulu tarafından BOTAŞ Genel Müdürlüğü'nün görevlendirilmesine ilişkin kararın Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdiğini ifade ederek, bu kararın kentte heyecana neden olduğunu söyledi.

"İLÇEDE İŞSİZLİK AZALACAK"
Salihli'de işsizliği önlemek istediklerini söyleyen Başkan Kayda, şunları söyledi: "1. etap OSB'de yaklaşık 3 bin kişi çalışıyor. 2017'de satışa sunacağımız 2. etap OSB'de de bir bu kadar insan çalışacak. Salihli OSB doğalgaz yatırım programına alındı." Hava kirliliğini önlemek için doğalgazın ilçe merkezine de gelmesi gerektiğini dile getiren Kayda, "Doğalgaz OSB'ye geldikten sonra Salihli Belediyesi olarak şehrimize de getireceğiz. Çünkü jeotermal enerji kentimizin ısıtma sistemine yeterli gelmiyor" dedi.

"EN BÜYÜK EKSİK DOĞALGAZ"
Salihli OSB 2. etap sanayi bölgesinin kamulaştırma çalışmalarının hızlı bir şekilde tamamlandığına dikkat çeken Başkan Kayda, "OSB'deki çalışmaların başında yer alan arıtma tesisini de tamamladık ve tesis atık suları şu an arıtıyor. Yatırımcıyı Salihli OSB'ye davet ediyorduk ama yatırımcının en büyük sıkıntısı enerji ihtiyacı idi. Salihli OSB'ye doğalgaz getirilmesi için göreve geldiğimiz günden beri, OSB'deki ihtiyaçları tespit ederek, ilgili yerlere bildirdik. Salihli'deki abone sayısının belli bir sayıya ulaşması istendi. Salihli olarak bu kampanyaya sivil toplum kuruluşları ve siyasi partiler destek verdi, ancak istenilen rakama bir türlü ulaşamadık" dedi. "Biz de doğalgaz Salihli merkeze gelmiyorsa, 1. etabı biten ve 2. etabı kamulaştırma çalışmalarının tamamlandığı Organize Sanayi Bölgesine gelsin istedik" diyen Kayda, şöyle devam etti: "Bakanlık nezdinde yapılan bu girişimler siyasi iktidarın Manisa'daki hassasiyeti bizim için çok önemliydi. Salihli gibi Organize Sanayi Bölgeleri, doğalgazın getirilmesi programına alındı. Bakanlar Kurulu kararıyla Resmi Gazete'de yayınlandı, bu bizde büyük sevinç oluşturdu. Bu konuda emeği geçen başta Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza ve Bakanlar Kurulumuza teşekkür ediyorum."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Salihli’de doğalgaz heyecanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN