AK Partili kadınlar ‘şiddete hayır’ dedi

AK Partili kadınlar Konak’taki Saat Kulesi altında bir araya geldi. Etkinliğe katılan Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar toplumdaki bütün kadınların her derdine çare olmayı hedeflediklerini belirtti

Giriş Tarihi: 26.11.2016
AK Partili kadınlar ‘şiddete hayır’ dedi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, "25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü" nedeniyle, AK Parti İzmir Kadın Kolları Başkanlığının Konak Meydanı'ndaki Tarihi Saat Kulesi önünde düzenlediği etkinliğe katıldı. Turuncu ve mavi şemsiyelerin altında yapılan açıklama renkli görüntülere sahne oldu. Birleşmiş Milletler tarafından 1999 yılında kadına şiddete karşı farkındalık oluşturmak amacıyla bugünün oluşturulduğunu anımsatan Hotar, toplumdaki bütün kadınların her derdine çare olmayı hedeflediklerini belirtti. Kadınların okullaşma oranı, çalışma hayatı ve siyasette giderek artan bir oran içerisinde varlık göstermesinin kendileri açısından gurur kaynağı olduğunu vurgulayan Hotar, "AK Parti'li kadınlar olarak hedefimiz, toplumumuzdaki her bir kadınımızın her bir derdine çare olabilmek. Bu amaçla yaptıklarımız hem kanun, hem yönetmelik, hem kurumsal, hem de örgütlenme düzeyinde ortada. Ama yapacak çok işimiz, kat edecek daha çok yolumuz var, bunun farkındayız. Bizim buradaki hedefimiz 2 tane. Bir tanesi insan olarak, kadın olarak, politikacı olarak bu sorunların çözümüne en maksimum düzeyde katkı sağlamak. İkincisi bunların duyurulması ve hayata geçirilmesinde bilinç oluşturmak. Bildiğiniz gibi kanun oluşturmak her şeyi çözmüyor, toplumda sorun olarak dile getirilen her şeyin hukuk sisteminde bir karşılığı var ama bunun yetmediğini görüyoruz" dedi.

DÜNYAYA ÇAĞRI YAPTI
Türkiye'nin çevresindeki ülkelerde kadınlara yönelik katliam ve zulüm yaşandığını aktaran Hotar, şunları kaydetti: "Uluslararası topluma bir çağrıda bulunmak istiyorum. Bugün başka ülkelerin kadınları bu eziyeti çekiyorken, bu katliama uğruyorken gün gelir sizin kadınlarınız da bu durumla karşılaşabilir. Her kötü örneği en kısa sürede kendi başımıza gelecekmiş gibi düşünüp hareket etmek zorundayız. Bugünün inşallah kadınlarımız için şiddetin bittiği, katliamların durduğu, yoksulluğun azaldığı bilinçlenmenin en üst düzeye çıktığı bir gün olmasına vesile olmasını diliyorum." AK Parti İzmir Kadın Kolları Başkanı Gözde Keskin ise kadına yönelik şiddetin önlenmesi noktasında bütün kesimlere sorumluluk düştüğünü, mağduriyetlerin ortadan kaldırılması ve iyi örneklerin toplumda artırılması gerektiğini söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Partili kadınlar ‘şiddete hayır’ dedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN