Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Manisa Vergi Dairesi uyardı

Manisa Vergi Dairesi Başkan Vekili Ramazan Yaşar vergi borçlarının yapılandırılan vatandaşların 31 Mayıs’tan önce ödemelerini yapmalarını aksi takdirde haklarını kaybedeceğini belirtti

Giriş Tarihi: 16.5.2017
Manisa Vergi Dairesi uyardı
6736 sayılı kanun kapsamında vergi affından faydalanarak yapılandırma yapan vatandaşların ikinci taksitlerini ödemeleri için Manisa Vergi Dairesi Başkan Vekili Ramazan Yaşar, mükelleflere sağlanan fırsat hakkında açıklamalarda bulundu. Manisa Vergi Dairesi Başkan Vekili Ramazan Yaşar, 6736 sayılı kanun kapsamında vergi borçlarını yapılandıran vatandaşların, peşin veya taksitli ödeme seçeneğini tercih ederek ödemedikleri tutarları en geç 31 Mayıs 2017 tarihine kadar yapmaları gerektiğini, aksi takdirde mükelleflerin kanundan yararlanma haklarının sona ereceğini söyledi. Yaşar, bu son şansın kaçırılmaması gerektiğini vurguladı.

SON ŞANS
Borç yükünün azaltılması için başlatılan çalışmanın başvuru süresinin 25 Kasım 2016 tarihinde sona erdiğini belirten Yaşar, "Kanun hükümlerinden yararlanan vatandaşlarımıza, yapılandırılan tutarları peşin veya taksitler halinde ödeme imkanı verilmiştir. Yapılandırılan tutarların peşin veya ilk taksit ödeme süreleri de 30 Kasım 2016 tarihinde sona ermiştir. Bazı vatandaşlarımızın Kasım 2016 ayında ödemelerini yapmamaları nedeniyle kanundan yararlanma hakları sona ermiş, ancak kanuna eklenen geçici bir madde ile kendilerine son bir şans verilmiştir. Yapılan düzenleme gereğince; yapılandırılması ihlal olan borçlular, ödemeleri gereken taksit tutarlarını, geç ödeme zammı ile birlikte 31 Mayıs 2017 tarihine kadar ödeyebileceklerdir. Böylece kanundan yeniden yararlanma imkanına kavuşmuş olacaklardır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Manisa Vergi Dairesi uyardı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN