Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ucuz oto için son 10 gün

ÖTV indiriminden yararlanmak için sayılı gün kaldı. Otoda fiyatları yüzde 14 aşağı çeken teşvik, 15 Haziran'da sona erecek

Giriş Tarihi: 5.6.2009 ABONE OL
Otomotiv pazarını canlandırmak amacıyla 16 Mart'ta yürürlüğe giren ÖTV indirimi, 15 Haziran'da sona erecek. Otomobil fiyatlarında yüzde 14'ü bulan indirimler sunan ÖTV teşvikinden yararlanmak ve ucuz otomobil satın almak için sadece 10 gün kaldı. Motorlu taşıt araçlarına uygulanan ÖTV indirimi, müşteri teslim fiyatında araç cinsine göre farklı oranda ucuzluk yarattı. 3 ay süreli bu indirim 1600 cc otomobillerde yüzde 14'e yaklaşırken, bazı kamyonetlerde yüzde 8 ve diğer ticari araçlar ile 1600 cc'den yüksek otomobillerde yüzde 1 ile 6 arasında değişen fiyat indirimi sağladı. Bir de bunlara otomotiv firmalarının ekstra indirimleri ve düşük faizli kredi imkanları eklenince, otomobil satın almayı düşünen tüketiciler için cazip fırsatlar ortaya çıktı.

SATIŞLAR 3 KAT ARTTI

Mart ayının ikinci haftasında yürürlüğe giren ÖTV indirimi, mart sonunda etkisini gösterdi. İki haftada yaşanan talep patlamasıyla Mart'ta satışlar bir önceki aya göre 3 kat arttı ve 55 bine çıktı. Nisan ayında 52 bin 640 adet olan satışları, Mayıs ayında 63 bin adet olarak gerçekleşti. Maliye Bakanlığı'nın otomotivde ÖTV indirimi süresinin uzatılması veya hurda teşviki gibi yeni bir destek paketi üzerinde çalıştığına yönelik haberler var. Sözü edilen destek paketi 15 Haziran'dan sonra yürürlüğe girse bile otomotivde bugünkü fiyatları yakalaması zor görünüyor. Bu yüzden SABAH gazetesi olarak ÖTV indiriminde son fırsatların yer aldığı bir dosya hazırladık. Kampanyalarda; ÖTV teşvikinin yanı sıra 10 bin TL'yi bulan ekstra indirimler, 15 aya varan yüzde 0 faizli kredi imkânları bulunuyor. Hatta bazı markalarda indirim 20 bin euroya varan indirimler yapılıyor.

ARKADAŞINA GÖNDER
Ucuz oto için son 10 gün
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA