Giresun Kalkınma Günleri başladı

Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Giresun Kalkınma ve Tanıtım Günleri'ne katıldı.

Giriş Tarihi: 9.10.2014 17:22 Güncelleme Tarihi: 9.10.2014 17:22
Bakan Canikli, Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen etkinlikte, Ankara'da ilk kez Giresun günlerinin düzenlendiğini söyledi.

Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre Türkiye'de en uzun ömürlü insanların Giresun'da bulunduğuna dikkati çeken Canikli, "Şimdi bir çok kişi bu insanlar ne yer, ne içer, nasıl yaşar? Merak ediyorlardır. O açıdan da en uzun yaşayan insanları yerinde görmenizi istiyoruz" diye konuştu.

Gelecek yılın mart ayında Giresun Havalimanı'nın hizmete açılacağını kaydeden Canikli, Ankara'dan Giresun'a 45 dakikada ulaşılabileceğini ifade etti. Giresun'da ulaşım altyapısının kaliteli olduğuna değinen Canikli, yaylaların neredeyse tümüne de standartı yüksek yollar inşa edildiğini anlattı. Son yıllarda yaylaların tamamının uluslararası standartlarda konaklama tesislerine kavuştuğunu belirten Canikli, buralarda makul fiyatlarla konaklanabileceğini söyledi.

Canikli, Giresun'da 2. organize sanayi bölgesinin tamamlandığını ifade ederek, şöyle konuştu:

"Giresun Organize Sanayi Bölgesi, Türkiye'nin tek deniz manzaralı tek organize sanayi bölgesi. Karadeniz sahil yoluna sıfır, havaalanına 3 dakika... Bu özellikleri nedeniyle de Türkiye'de ilk. Sadece Giresunlu yatırımcılarımız değil katma değeri yüksek, özellikle iddiası olan yatırımcılarımızı, Giresun Organize Sanayi Bölgesi'ne yatırım yapmaya çağırıyorum. Her türlü desteği de sağlayacağız. Giresun keşfedilmeyi bekliyor."

Maliye Bakanı Şimşek'e de Giresun'a yaptığı katkılar nedeniyle teşekkür eden Canikli, desteklerin devamını beklediklerini dile getirdi. Bu tür organizasyonların çok riskli ve zahmetli olduğunu belirten Canikli, organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti.


"GİRESUN KARADENİZ'İN İNCİSİ"

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek de Karadeniz'in sadece Türkiye'nin değil dünyanın da en güzel bölgelerinden biri olduğunu söyledi. Giresun'u "Karadeniz'in incisi" olarak nitelendiren Şimşek, etkinliğin Giresun'un tanıtımı noktasında çok önemli rol oynayacağını kaydetti.

Açılış konuşmalarının ardından Canikli ve Şimşek eşleriyle birlikte stantları gezdi.

Giresun Kalkınma ve Tanıtım Günleri, 4 gün boyunca ziyarete açık olacak.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Giresun Kalkınma Günleri başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN