Down sendromlu gençlere iş fırsatı

Bimeks ve Down Sendromu Derneği, Yaşam Akademisi Projesi'ni hayata geçiriyor. Bu Akademi, down sendromlu gençleri hem hayata hem iş yaşamına hazırlayacak. Bimeks 25 genci mağazalarında çalıştıracak

Giriş Tarihi: 11.10.2014
Down Sendromu Derneği ve Bimeks, down sendromlu gençleri hayata kazandırmak için güçlerini birleştirdi. Üç yıldır yaptıkları iş koçluğu projesiyle onlarca down sendromlu genci iş sahibi yapan iki kuruluş, şimdi de Bimeks Down Türkiye Kariyer ve Bağımsız Yaşam Akademisi'ni hayata geçiriyor.
İTALYA' DAN DANIŞMANLIK

Bu yıl pilot çalışmalarına başlayacak Yaşam Akademisi, 28 down sendromlu gençle eğitimlerine 13 Ekim'de başlayacak. Akademinin programı için İtalyan Down Sendromu Derneği'nden, yurtiçinde ise Psikolog Sezgin Kartal'dan danışmanlık alınıyor. Bimeks Genel Müdürü Arif Bayraktar, 2012'nin eylül ayında pilot olarak Buyaka Bimeks mağazasında ilk downlu genci mağaza satış alanında çalıştırmaya başladıklarını söyledi. İlk etapta 15 downlu gencin Teknoport Bimeks mağazalarında çalışmasını hedeflediklerini belirten Bayraktar, "2013 yılında hedefimizi revize ettik ve 25 Teknoport Bimeks'te 25 gencin çalışabileceğini düşündük" dedi. Dernek yönetim kurulu başkan yardımcısı Fulya Ekmen ise akademiyle herkesin algısını değiştireceklerini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Down sendromlu gençlere iş fırsatı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN