Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gelin, kirli oyunu bozalım

Giriş Tarihi: 11.10.2014
Hak-İş, Kamu-Sen, Memur-Sen, TZOB, TİSK, TESK, Türk-İş ve TOBB'un oluşturduğu AB-Türkiye Karma İstişare Komitesi (KİK) Kobani eylemleriyle ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada "Sıkıntılar ve talepler, sokak barbarlığıyla değil, demokratik usullere göre ifade edilmelidir. Sokak terörü, sadece ülkemizdeki istikrara ve huzura zarar vermekle kalmaz, ekonomiyi de olumsuz etkiler. Özellikle de Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerimizde son yıllarda canlanan yatırımlar zarar görür. Geçmişte farklılıklarımızın, ayrılıklara dönüştürülmeye çalışıldığı karanlık günleri ve üzerimizde oynanan kirli oyunları hepimiz çok iyi hatırlıyoruz. Şurası çok açık ki, bugün de birileri ülkemizde kardeş kavgası başlatmak, birlik ve bütünlüğümüzü bozmak istiyor, kirli bir oyun tezgahlıyor. Çok net ifade ediyoruz: Millet olarak bu oyunu bozmak zorundayız!" denildi.

VANDALİZM KABUL EDİLEMEZ

Herkesin huzur içinde yaşamak istediğini anlatan komite üyeleri, şunları vurguladı: "Hepimizin ortak hayali, çocuklarımıza daha güçlü, daha müreffeh bir Türkiye bırakmaktır. Bizler; devletimize ve milletimize karşı girişilen her türlü hukuksuz ve şiddet içeren eylemin karşısındayız. Sınırlarımız dışında yaşanan olaylar bahane edilerek bazı şehirlerimizde sergilenen şiddet eylemlerini açık bir şekilde lanetliyoruz. Vandalizm ve eşkıyalık, hiçbir şekilde mazur gösterilemez, meşru kabul edilemez; hak arama metodu olamaz. Sıkıntılar ve talepler, sokak barbarlığıyla değil, demokratik usullere göre ifade edilmelidir."

İKV: BU OLAYLAR NE İÇİN?
İktisadi Kalkınma Vakfı (İKV) son bir haftadır yaşanan olayları ne ülke insanı, ne de bölge halkı açısından yararlı bulmadıklarını belirterek, "Tüm yaşananları esefle karşılıyoruz. Çözüm sürecinin ilerlemesine bir engel olarak ortaya çıkarılan olayların, ülkemizin AB'ye giriş sürecini de olumsuz etkileyeceğini unutmayalım" dedi.

ÜLKEYİ HEBA ETMEYİN
Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu Genel Başkanı Erkan Güral, IŞİD bahanesiyle düzenlenen izinsiz gösterilere ilişkin, "Türkiye'nin elde ettiği kazanımların bu şekilde heba edilmesine göz yumulamaz. Bu noktada çok dikkatli olmak ve aklıselim hareket etmek zorundayız" değerlendirmesinde bulundu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gelin, kirli oyunu bozalım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN