Moda sektöründe katma değer hareketi başlıyor

Giriş Tarihi: 15.10.2014
Moda sektöründe katma değer hareketi başlıyor

Dünyaya gücünü kanıtlayan Türk modacılarının özel haftası "Mercedes- Benz Fashion Week Istanbul" başladı. Yarın düzenlenecek olan "The Core Istanbul'da" ise tasarımlar alıcılarla buluşacak

Türk modası global arenadaki etkinliğini her geçen gün artırıyor. İki gün önce başlayan Mercedes- Benz Fashion Week Istanbul (İFW) kapsamında yarın düzenlenecek olan "The Core Istanbul" projesi, tasarımcıların koleksiyonunu ticari faaliyete dönüştürecek. İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB), Moda Tasarımcıları Derneği (MTD) ve İstanbul Moda Akademisi (İMA) organizasyonunda Ekonomi Bakanlığı'nın destekleriyle gerçekleşecek olan The Core İstanbul, moda haftasına katılan tasarımcıların koleksiyonlarını satışa çıkaracak. Böylece katma değeri yüksek olan moda ürünlerinin ihracatına ivme kazandırılacak.

YER: ORTAKÖY'ÜN TARİHİ HAMAMI

16-17 Ekim'de Ortaköy'deki tarihi Hüsrev Kethüda Hamamı, özel bir showroom'a dönüştürülerek 39 tasarımcının 2015 İlkbahar-Yaz koleksiyonlarına ev sahipliği yapacak. The Core İstanbul, Ortadoğu, Amerika, Türk Cumhuriyetleri, İngiltere, Hindistan, Polonya ve Fransa'dan 60'a yakın satın almacının yanı sıra yurtiçinden de satın almacıları ağırlayacak. İFW Danışma Kurulu Başkanı Volkan Atik, bu yıl The Core Istanbul etkinliğinin bir ilk olduğunu söyledi. Tasarımcıların koleksiyonun iki gün boyunca alıcılarla daha özel bir ortamda buluşacağını belirten Atik, "Yurtdışından gelen alım gruplarının Türk modasına ilgisi artıyor" diye konuştu.

18 EKİM'E KADAR SÜRECEK
İFW,18 Ekim'e kadar Tophane'deki Antrepo 3'te devam edecek. Marka ve tasarımcılar etkinlik kapsamında Antrepo 3'te yer alan "Runway" ve "Studio" alanlarında 2015 İlkbahar-Yaz koleksiyonlarını sergileyecek. İFW'de 40 tasarımcı yer alıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Moda sektöründe katma değer hareketi başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN