Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Avrupa'da 1 numara olduk

Giriş Tarihi: 20.10.2014
Avrupa'da 1 numara olduk

Türkiye, Alman otomotiv devi Volkswagen'in Avrupa'daki 1 numarası oldu. Markanın amiral gemisi Passat'ın en büyük pazarı unvanını ele geçiren Türkiye, İngiltere ve Rusya'yı solladı

Alman otomotiv devi Volkswagen, gözde ülkesi Türkiye'de liderliği sevdi. Volkswagen, yılın 9 ayında 56 bin adetle binek otomobil pazarında lider koltuğuna otururken, markanın amiral gemisi Passat'ın da 1 numaralı pazarı Türkiye oldu. Avrupa'da en çok Passat sedan satılan ülkeler sıralamasında İngiltere ve Rusya'yı geride bıraktı. Türkiye'de 2013'te 17 bin 214 adet Passat satılırken, İngiltere 7 bin 810, Rusya ise 6 bin 454 adette kaldı. Türkiye, İngiltere ve Rusya'nın 2 katından fazla satış gerçekleştirdi. Passat'ın 8'inci jenerasyonunun tanıtıldığı toplantıda sorularımızı yanıtlayan Volkswagen Binek Araç Pazarlama Müdürü Çağrı Öztaş, Türkiye'nin Avrupa'da en çok Passat satan ülke unvanını iki yıl önce elde ettiğini söyledi. Yılın 9 ayında 11 bin adet Passat satışı gerçekleştirdiklerini ifade eden Öztaş, yıl sonunda 2013'ün üzerine çıkmayı hedeflediklerini açıkladı.

LÜKS ALGISI ÇOK

Volkswagen'in Türkiye'de premium marka olarak algılandığını söyleyen Öztaş, baştan aşağı yenilenen Passat'ın bunu daha da pekiştireceğini kaydetti. Öztaş, VW'nin yaptığı araştırmaya göre dünyadaki premium algısının en yüksek olduğu ülkenin Türkiye olduğunu ifade etti.

İKİ YILDIR EN ÇOK SEVİLEN MARKA SEÇİLDİ
Volkswagen Binek Araç Genel Müdürü Vedat Uygun, Volkswagen'in Türkiye'de iki yıldır üst üste en çok sevilen marka olduğunu söyledi. Uygun, "Çok gurur duyuyoruz. Verdiğimiz hizmetlerin, müşterilerimiz tarafından kabul gördüğünü gösteriyor" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Avrupa'da 1 numara olduk
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN