Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ECB tahvil alımına başladı

Avrupa Merkez Bankası (ECB), Euro Bölgesi'nde ekonomiyi canlandırmak için bekleneni yaparak tahvil silahını çekti. 3.3 trilyon dolarlık fon piyasalara rahat nefes aldıracak

Giriş Tarihi: 21.10.2014
ECB tahvil alımına başladı
Avrupa Merkez Bankası (ECB) Euro Bölgesi'nin ekonomisini canlandırmak için aldığı temel önlemlerden biri olan varlık teminatlı menkul kıymet alımlarına dün itibarıyla başladı. Açıklama ECB sözcüsü tarafından yapıldı. Varlık teminatlı ve varlığa dayalı menkul kıymet alımına bu yıl başlayacağını ekim ayı başında açıklayan ECB'nin, alımların diğer ayağını oluşturan varlığa dayalı menkul kıymet (VDMK) alımlarına da bu yıl içinde başlaması bekleniyor. Banka, ayrıca Euro Bölgesi ekonomisini canlandırmak için ayrıca bankalara dört yıl vadeli kredi veriyor.

3.3 TRİLYON DOLAR

ECB politika yapıcıları, Avrupa'nın 3.3 trilyon dolar büyüklüğündeki teminatı tahvil piyasasını, bölge ekonomisini güçlendirme çabalarının bir parçası olarak kullanmak istiyor. 250 yıllık tahvil piyasası, Avrupa'nın mortgage sektörünün fonlanmasına yardımcı oluyor ve menkul kıymetler, arz edenler tarafından garanti sağlanması ve bir varlık havuzu tarafından desteklenmesi nedeniyle tarihi olarak cazip konumda bulunuyor.

GÖZLER BAŞKAN DRAGHİ'DE
Konuya yakın kaynaklar menkul kıymet alımlarının Societe Generale SA ve BNP Paribas SA'dan elde edildiğini belirtti. Başkan Mario Draghi'nin tahvillere talep konusunda ne kadar agresif davranıp davranmayacağı merak ediliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ECB tahvil alımına başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN