Türkiye'nin en iyi haber sitesi

BES Anadolu'da da büyümeli

Giriş Tarihi: 23.10.2014
BES Anadolu'da da büyümeli

Anadolu'da daha çok vatandaşın bireysel emeklilikten yararlanmasının gerektiğini vurgulayan Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, sistemin büyümesiyle ülke ekonomisine daha uzun vadeli kaynak sağlayacağını söyledi

Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, Bireysel Emeklilik Sistemi'nin (BES) Eylül 2014 itibariyle 4,8 milyon kişiyi ve fon büyüklüğünün de 31 milyar lirayı aştığını belirtti. Sistemin en hızlı büyümeyi son yirmi ayda yaşadığını ifade eden Sincek sözlerine şöyle devam etti: "EGM verilerine göre katılımcıların yaklaşık yüzde 30'u İstanbul'dan, yüzde 9,3'ü Ankara'dan ve yüzde 7,5'i İzmir'den oldu. Bu illeri sırasıyla Antalya, Bursa, Adana, Kocaeli, Muğla, İçel ve Konya izledi.Bu illerin yanı sıra Anadolu'nun diğer illerinde de bireysel emekliliğe yüksek bir ilgi olduğunu biliyoruz. Faizsiz, katılım esaslı ürünlerimizi sunup bireysel emekliliği çok iyi anlattığımızda buradaki potansiyeli çok iyi değerlendireceğimize inanıyoruz."

"BAYRAK KATILIM EMEKLİLİK'TE"
Sincek, "Devlet katkısıyla son 20 ayda, 1,6 milyon kişi BES'e katıldı ve toplam fon miktarı 10,5 milyar lira arttı. Son 20 ayın performansını 2012 sonuna kadar olan 110 ayla karşılaştırdığınızda, katılımcı sayısında ve fon artışında yüzde 50'nin üzerinde daha başarılı olunduğu görüyoruz. Devlet katkısı, bireysel emekliliğin Anadolu'da yaygınlaşması için bir tohum attı. Şimdi bayrağı devralma sırası bizde."

5 YILDA 500 BİN KATILIMCI HEDEFİ
Türkiye'de ilk kez faizsiz hayat sigortası hizmetini sunan Katılım Emeklilik'in ürünlerine, 500'e yakın Albaraka Türk ve Kuveyt Türk şubesinden ulaşılabilecek. Katılım Emeklilik'in orta vadeli planı; 5 yılda 500 bin katılımcıya ulaşmak ve fon büyüklüğünü de 1 milyar liranın üzerine çıkarmak. Toplumsal tasarrufun anahtarı olarak konumlandırılan bireysel emeklilik sisteminde de müşterilerine 6 faizsiz fon alternatifi sunan Katılım Emeklilik, katılıymcılarının uzun vadede reel getiri sağlaması için çalışıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BES Anadolu'da da büyümeli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN