Emekliye zam müjdesi

Takvim'in gündeme getirdiği 'emekliye eşit zam', yasa teklifine dönüştü. Yasa çıkarsa tüm emekliler aynı oranda zam alacak.

Giriş Tarihi: 23.10.2014 02:01 Güncelleme Tarihi: 23.10.2014 11:53
Emekliye zam müjdesi
Emeklilere eşit zam konusu, Meclis gündemine geldi. TAKVİM'in gündeme taşıdığı 'emekliye eşit zam' yasa teklifine dönüştü. Meclis'e sunulan kanun teklifi yasalaşırsa; emekli maaşlarına yapılacak zamlardan bütün emekliler aynı ölçüde yararlanacak. Emekli maaş artışları, enflasyon rakamlarındaki artış ile sabit fiyatlarla gayri safi yurtiçi hasıla gelişme hızı toplamına göre hesaplanacak. İşçi, memur ve Bağ-Kur emeklilerinin aylıkları en düşük dereceli devlet memuru aylığından düşük olamayacak. Kanun teklifi Bartın Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Rıza Yalçınkaya'nın imzasını taşıyor. Teklif, emeklilere yönelik sadece zam düzenlemesini içermiyor.

İKRAMİYE DE VAR

Teklif yasalaşırsa; emeklilere yılda 2 kez dini bayramlar öncesi, birer maaş ikramiye ve her yıl bir kereye mahsus yakacak yardımı verilecek. Ayrıca çalışmak zorunda olan emeklilerden devletin Sosyal Güvenlik Destek Primi (SGDP) adı altında yaptığı kesinti kaldırılacak.
KAYNAK:TAKVİM
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Emekliye zam müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN