Türkiye'nin en iyi haber sitesi

THY Amerika kıtasında uçuşa geçti

Giriş Tarihi: 23.10.2014
THY Amerika kıtasında uçuşa geçti

AA ile yaptığı haber servisi anlaşmasıyla hizmet kalitesini artıran THY, Amerika'yı gözüne kestirdi. Nisanda San Francisco, sonra da Meksika'ya uçuş var

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, 12 yılda ortalama yüzde 20 büyüyen şirketin, artık global anlayışla yeni kıtalarda büyüyeceğini belirtti. THY ile Anadolu Ajansı (AA) arasında imzalanan haber anlaşmasının imza töreninde konuşan Topçu, şirketin yıllık cirosunun iştirakleriyle birlikte 17.5 milyar dolara ulaştığını söyledi. AA ile yapılan anlaşmanın hizmet paketine olumlu katkı yapacağını vurgulayan Topçu, hedefler hakkında da bilgi verdi.

NİSANDA SAN FRANCİSCO

Topçu, "THY'nin Avrupa'da uçmadığı şehir yok. Nisanda ABD'deki yeni uçuş noktamız olan San Francisco seferlerine başlayacağız. Orta Amerika'da zayıf olduğumuz Mexico City, Caracas, Bogota ve Havana'ya uçma kararlarımız var" sözleriyle bu kıtayla ilgili büyük hedefleri olduğunu vurguladı. Topçu, Uzakdoğu'ya ilişkin büyüme planları da bulunduğunu ifade etti.

TAZE HABER KOLTUK EKRANINDA

AA ile THY arasında yapılan anlaşmayla ajansın haberleri uçak içi ekranlarda yayımlanacak. AA Genel Müdürü Kemal Öztürk, Türkiye'nin iki bayrak taşıyıcısı kurumunun işbirliğinin hayırlı olmasını dileyerek, haberlerin yedi kategoride İngilizce ve Türkçe verileceğini belirtti. Sistem ilk olarak internet sistemine sahip 15 uçakta verilecek. Yıl sonunda sayının 29'a ulaşması hedefleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
THY Amerika kıtasında uçuşa geçti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN