Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Emirin gözdesi Türk turizmciye emanet

Turizmde küresel marka oluşturmak için düğmeye basan Dubai Emiri , yeni bir zincir kurdu. Emir, Venu adını verdiği 5 yıldızlı otelcilik markasını büyütme görevini Türk turizmci Mehmet Balçık'a emanet etti

Giriş Tarihi: 24.10.2014
Emirin gözdesi Türk turizmciye emanet
Petrol ve doğalgazdan kazandığı parayı Batı'daki turizm şirketlerine yatıran Körfez sermayesi, turizmde kendi markasını oluşturmak üzere düğmeye bastı. Emirliğe ait otel zinciri kurmak üzere harekete geçen , bu önemli görevi Türk turizmci Mehmet Balçık'a emanet etti. Yılda 9.9 milyon turisti ağırlayan Dubai Emirliği, ABD ve Avrupalı turizm şirketleriyle rekabet etmek için markalaşma kararı aldı. İlk adımı Venu Hotels'le atan Dubai Emiri Mohammed bin Rashid Al Maktoum, sahibi olduğu Dubai Holding çatısı altında faaliyete başlayan markayı dünyaya yayma hedefinde.

"TÜRKİYE'DE İKİ ŞİRKETLE GÖRÜŞTÜK"
Uzun yıllar ABD'den Avustralya'ya kadar birçok otelde üst düzey yöneticilik yapan Mehmet Balçık, bu hedef doğrultusunda 2024'e kadar 25 otel açacaklarını söyledi. Balçık, "Amacımız 10 yılda küresel bir marka yaratmak. Ortadoğu dışında Avrupa ve Asya'da da yeni tesisler açılacak" dedi. Türkiye'nin de listede olduğunu kaydeden Balçık, şöyle konuştu: "Büyük Türk yatırımcıyla görüşmelere başladık. Yakın zamanda tamamlanacağını düşünüyorum. 5 yıldız statüsündeki Venu'ye ait oteller modern tasarımıyla herkesin dikkatini çekecek."

EN BÜYÜK DÖNME DOLAP 'DUBAİEYE' OLACAK
Venu Hotels'in Dubai'de açacağı ilk otel 2017'de hizmete girecek. Venu, Al Maktoum'un gözde projelerinden Bluewaters Island'da kurulacak. Bluewaters, 210 metreyle dünyanın en büyük dönme dolabına da ev sahipliği yapacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Emirin gözdesi Türk turizmciye emanet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN