İnternet girişimcisine dev dopingi

Giriş Tarihi: 26.10.2014
İnternet girişimcisine dev dopingi

İnternetin genç girişimcileri mobil operatörler, Microsoft ve IBM gibi devlerin desteğiyle başarı öykülerine imza atıyor

Türkiye, birkaç yıl öncesine kadar yeterli sayıda internet girişimcisi ve yatırımcısı bulamamaktan yakınırdı. Geçtiğimiz ay düzenlenen Startup Turkey etkinliklerinde IBM ve Microsoft gibi teknoloji devlerinin açıklamaları yatırımcıların Türkiye'ye olan ilgisini ortaya koydu. Online ilan ve emlak hizmeti veren ilan.com, mobil sağlık uygulamasıyla dikkat çeken Fitwell'in kısa sürede kat ettiği yol, yatırımcılara örnek oldu. Fitwell mobil sağlık projesi Turkcell'den yatırım desteği alarak büyüyen projelerden. Yatırımı sektörün büyük oyuncuları da takip ediyor. Fit ve kaslı bir vücuda sahip olmak giderek daha geniş kitlelerce tutku haline geldiğinden yatırımcılar da gözünü bu projeye dikmiş. Proje aslında herkesin kolaylıkla kullanabileceği, sonuç veren bir akıllı telefon uygulaması.

FETHİYE'DEN İSTANBUL'A

Yabancılara yönelik bir emlak sitesi fikriyle yola çıkan ODTÜ'lü kardeşlerin kurduğu ilan.com da her yıl yüzde 100 büyüyor. Doğan Nadi ve Şerif Nadi Varlı kardeşlerin 2003'te kurduğu şirket, 30 kişilik ekibiyle günlük ortalama 25 bin kişi tarafından takip ediliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İnternet girişimcisine dev dopingi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN