Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Coca-Cola içecek BM Endeksi'nde

Coca-Cola İçecek, yaptığı enerji verimliliği ve iklim koruma yatırımlarıyla Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Endeksi'ne Türkiye'den ilk giren firma oldu

Giriş Tarihi: 27.10.2014
Coca-Cola içecek BM Endeksi'nde
Dünyanın en büyük firmalarından The Coca-Cola Company'nin Türkiye merkezli firması Coca-Cola İçecek Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi (UNGC) 100 Endeksi'ne giren ilk ve tek Türk şirketi oldu. Firma Orta Doğu, Orta Asya'da bulunan 10 ülkedeki 23 fabrikaki faaliyetleriyle bu listeye girdi. Anadolu Grubu'nun ana hissedarı olduğu ve 11 bini aşkın çalışanı olan Coca-Cola İçecek (CCİ), şeffaflık, hesap verebilirlik ve sürdürebilirlik alanında gösterdiği performansla UNGC 100 Endeksi'ne girdi. Enerji verimliliği ve iklim koruma çalışmaları ile UNGC 100 Endeksi'ne giren CCİ adına Grup Kurumsal İlişkiler Direktörü Atilla Yerlikaya, İzmir'deki üretim tesislerinde basın toplantısı düzenledi.

EN AZ SU KULLANIMI

Coca-Cola sistemi içerisinde en az su ve enerji kullanan operasyonların başında Türkiye'nin geldiğini belirten Yerlikaya, "CCİ, Türkiye'deki üretim tesislerinin karbon salınım oranlarını açıklayan ilk firma. 3 yıldır Türkiye'de Karbon Saydamlık Liderlerinden biri seçiliyoruz" dedi. 2006 yılından itibaren yapılan çalışmalarla su kullanımı yüzde 19 azaltıldı. Firma bir yıl içinde sadece Türkiye'de 665 milyon litre suyu kaynağına geri döndürdü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Coca-Cola içecek BM Endeksi'nde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN