HalkBank

Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yaratıcı Genç Girişimci Yarışması finalistleri açıklandı

Yaratıcı fikirlerini başarıyla hayata geçiren ve fark yaratan girişimcileri ödüllendiren CYEA Türkiye ödülleri sahiplerini buldu.

Giriş Tarihi: 30.10.2014 17:12
Yaratıcı Genç Girişimci Yarışması finalistleri açıklandı
JCI Türkiye tarafından JCI Kadıköy Şubesi ev sahipliğinde Para Dergisi işbirliği ve Türk Telekom'un desteği ile gerçekleştirilen yarışma bu yıl beşinci kez düzenlendi. Moda dünyasının arama motoru olan Vitringez birincilik ödülünü kazanırken, Creative Business Cup'ta ülkemizi binnazabla.com girişimi temsil edecek.

Junior Chamber International – Genç Liderler ve Girişimciler Derneği JCI Türkiye tarafından JCI Kadıköy Şubesi ev sahipliğinde Para Dergisi işbirliği ve Türk Telekom'un desteği ile düzenlenen Yaratıcı Genç Girişimci Yarışması sonuçları açıklandı. 27 Ekim tarihinde Avantgarde Otel Levent'te düzenlenen ödül töreninde birincilik ödülünü moda arama motoru Vitringez.com'dan Natali Yeşilbahar kazandı. Yine gecenin bir diğer ödül programı olan Creative Business Cup'ta şampiyon Binnazabla.com ile Sertaç Taşdelen oldu.

Alışveriş ve moda arama motoru olarak öne çıkan ve kısa süredee her 6 kullanıcıdan birinin ziyaret ettiği büyüklüğe ulaşan Natali Yeşilbahar´ın girişimi vitringez.com daha şimdiden alanında yaratıcı çözümler getirmiş durumda… Kullanıcılara kadın, erkek, çocuk ve bebek kategorilerindeki yeni sezon ve indirimli, giyim, aksesuar ve kozmetik alışverişlerinizde en geniş ürün yelpazesine ulaşabilme imkanı sunuyor. Kullanıcılar ayrıca çantadan ayakkabıya, abiyeden spor giyime, hamileden büyük bedene her ürünü yeni sezon ve indirimli seçenekleriyle de Vitringez.com'da bulabiliyor. Vitringez.com'da ayrıca ürünleri marka, renk, beden ölçüsü, fiyat seçeneklerine göre aratabilmek de mümkün; kullanıcılar kuracakları alarmlarla yeni ürünler ve indirim fırsatlarından haberdar olmak mümkün.

Arden Agopyan, girişimi olan cloudarena.com CYEA 2014 jürisi tarafından ikincilikle ödüllendirildi. Cloudarena.com müşteri turizm sektöründe otel ve diğer konaklama tesislerinin satış ve tanıtımlarının online yönetilebilmesine yönelik çözümler getiriyor. Cloudarena.com, satışları arttırmak için birden fazla satış sitelerindeki ilanlar, rezervasyonlar ve diger takipler arasında kaybolup verdiği hizmete odaklanamayan tesis sahiplerinin, tur operatörlerinin ve ajanslarin işlerini kolaylaştıran yazılımlar üretiyor.

Üçüncülük ödülünü Abdulkadir Kayıklı liderligindeki sağlık alanında yenilikçi çözümler üreten, konusunda uzman mühendislerin bir araya geldiği Hayriya Teknoloji aldı. (www.hayriya.com). Abdulkadir Kayıklı´nın girişimciliği ile ortaya çıkan ve Tübitak'ın da önemli maddi katkılarının olduğu Hayriya, medikal gereçler ve bilgi sistemleri geliştiriyor. Hastalığın erken tanı ve tedavisi ; kronik rahatsızlıkların sürekli takibi ; giyilebilir uzaktan kontrol ve bilgi akışı sağlayan; yenilikçi ve yaratıcı ürünlerle gelecek icin sağlık alanında daha şimdiden yeni ufuklar açmış durumda...

CREATİVE BUSİNESS CUP'IN TÜRKİYE FİNALİSTİ BİNNAZABLA.COM!

JCI Türkiye bu yıl CYEA 2014 kapsamında Avrupa'nın önde gelen girişimcilik yarışmalarından biri olan Creative Business Cup´ın da ikinci kez ev sahipliğini yaptı.

Creative Business Cup "Yaratıcılık" kriteri baz alınarak mimarlık, müzik, gastronomi, reklam, tasarım, içerik üretim, film ve video, radyo - TV, kitap – basın yayın ile güzel sanatlar - el sanatları gibi 12 farklı sektördeki girişimcileri hedefliyor. Şirketini en az 1 yıl önce kurmuş 18 - 40 yaş arası girişimcilerin katılabildiği yarışma alanındaki en prestijli organizasyonlardan biri olma özelliğini taşıyor.

Global Girişimcilik Haftası'nın dünyadaki resmi etkinliklerinden olan ve Danimarka İş ve Büyüme Bakanlığı tarafından düzenlenen yarışmada ülkemizi temsil edecek isim de yine CYEA 2014 jurimiz tarafindan binnazabla.com olarak belirlendi.

CYEA 2014 ödül töreninde Creative Business Cup finalisti olan Sertaç Taşdelen´in girişimi binnazabla.com, 40 ülkenin katıldığı ve 17 - 19 Kasım 2014 tarihlerinde Kopenhag'da yapılacak olan ödül töreninde uluslararası finali kazanırsa para ödülü ile ekstra ödüllerin de sahibi olacak.
Binnazabla.com,da hersey Sertac Tasdelen´in annesi Binnaz Hanım'in bir hobisini daha geniş kitlelere yaymak için binnazabla.com'u ona doğumgünü hediyesi olarak hayata geçirmesi ile başladı. Günlük hayatın içinden çok da yabancısı olmadığımız kahve falını ; kendine has yaratıcılık, girişimcilik ve farklı sunum tekniklerinin en güzel örneklerini kullanarak çok üst düzeye taşıyan Sertaç Taşdelen CYEA 2014 jürisi tarafından ülkemizi Creative Business Cup´da teslim etmekle onurlandırıldı..

CYEA 2014 Jüri Kurulu
Para Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Oğuz Demir
Türk Telekom Kurumsal İletişim Direktörü Kemal Kaptaner
JCI Türkiye 2014 Dönem Başkanı Koray Erdemir
Girişimcilik Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Sina Afra
Koton Yönetim Kurulu Eş Başkanı Gülden Yılmaz
Turkishwin Kurucusu Melek Pulatkonak
GYİAD Yönetim Kurulu Başkanı Burcu Akdarı Toprak
K2 Danışmanlık – Kurucu Ortak Güneş Ufuk
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaratıcı Genç Girişimci Yarışması finalistleri açıklandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN