Türkiye'nin en iyi haber sitesi

5 TL'si olana altın hesabı

Şekerbank'ın, küçük birikimlerini altın olarak tasarrufa dönüştürmek isteyenler için hayata geçirdiği uygulamayla 5 TL'si olan altın hesabı açabiliyor

Giriş Tarihi: 31.10.2014
5 TL'si olana altın hesabı
Altın bankacılığı alanında 2013 yılı başında yeni bir uygulamaya başlayan Şekerbank, küçük birikimlerini altın olarak tasarrufa dönüştürmek isteyenler için bir kanal açtı. 0.01 gram altının bile değerlendirildiği küçük tasarrufa yönelik 'Tasarrufun Altın Günü' uygulaması kapsamında, hangi ayarda olursa olsun bilezik, yüzük, kolye, çeyrek altın, küpe gibi her türlü ziynet altınını Şekerbank şubelerine getirenler, bu ziynetlerini 24 ayar değerinde altın olarak Vadesiz Altın Hesapları'nda biriktirebiliyor.

ANADOLU'YA ÖZEL BANKACILIK
Şekerbank Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk "Müşterilerimiz, hesaplarındaki TL birikimlerini, her ay düzenli olarak gram altın hesabına çevirerek, altın tasarrufuna dönüştürebiliyor. Bankamızda altın hesapları, 0,01 gram ve katları şeklinde de işlem görebiliyor. Böylelikle müşterilerimize 5 TL ile bile altın hesabı açılabilme imkânı sağlıyoruz" dedi. 'Anadolu Bankacılığı' misyonuyla faaliyetlerini daha çok bankacılık hizmetlerinden yeterince faydalamayan bölgelere özel yürüten bireysel mevduat müşterilerinin yüzde 94'ü birikimi 250 bin TL'nin altındaki müşteriler oluşturuyor. Yurtdışında yerleşik yaşayan T.C. vatandaşlarına yönelik geliştirilen 'Memleketim Hesabı' ile ilgili de bilgi veren Ertürk, "Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız için 32 günden 24 aya kadar değişen vadelerle, avantajlı faiz oranları ile dolar, euro, sterlin ve TL olmak üzere şubelerimizden mevduat hesabı açma imkanı sağlıyoruz. 'Memleketim Altın Hesabı' ile de gurbetteki vatandaşların birikimlerinin altın olarak da değerlendirebildiklerini kaydetti.

APARTMAN VE SİTE YÖNETİMİNE ÖZEL KREDİ
Gökhan Ertürk, Türkiye'nin apartman ve site yönetimlerine özel tek kredisi EKOkredi ile yalıtım yaptırarak elektrik ve doğalgaz giderlerinde yüzde 50'ye varan tasarruf elde edildiğine dikkat çekti. 'Nakit Akışına Dayalı Kredilendirme' yöntemi ile de kırsal kalkınmayı önemli bir başlık olarak gördüklerini belirten Gökhan Ertürk, "Bugüne kadar 130 milyon euro kredi kullandırdık ve bu kapsamda 24 bin esnaf ve çiftçiyi ilk kez bankacılıkla tanıştırdık" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
5 TL'si olana altın hesabı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN