Imona Cloud, dünya ikincisi…

Giriş Tarihi: 4.11.2014 16:08 Güncelleme Tarihi: 4.11.2014 16:22
Imona Cloud, dünya ikincisi…
İTÜ ARI Teknokent bünyesindeki Türkiye'nin en önemli girişimcilik destek sistemlerinden İTÜ Çekirdek'te 2012 yılında birinci olarak şirketleşme fırsatı elde eden Imona Cloud (Bulutun Üzerinde) projesi, Lyon'da gerçekleştirilen Dünya Girişimcilik Forumu'nda, uluslararası 5 finalist arasından dünya 2.'si seçildi.

19-22 Ekim 2014 tarihleri arasında Fransa'nın Lyon kentinde düzenlenen World Entrepreneurship Forum'da, genç bir Türk girişimcisi kürsüde yer aldı. İTÜ Çekirdek'te projesini geliştirip şirketleştiren ve İTÜ Çekirdek'te gelecek yılların bulut girişimcilik projeleri için altyapı platformu oluşturan Bahadır Ödevci, farklı ülkelerden birçok rakibini geride bırakarak dünya ikincisi oldu.

World Entrepreneurship Forum kapsamında düzenlenen "Crowd's Den" girişimcilik yarışmasında, dünyanın çeşitli bölgelerinden pek çok aday arasından Polonya, Fransa, Singapur, Karayip Adaları'ndan katılan projeler ile birlikte, Türkiye'den de ImonaCloud finale kaldı. Finalist 5 proje; 6 yatırımcı ve 500 kişinin önünde canlı yayında sunumlarını gerçekleştirdiler. Yatırımcıların görüşlerini sunduğu, 500 kişinin de canlı olarak oyladığı etkinlik sonucu, Fransa'dan Novanano ekibi birinci olurken, Türkiye'den katılan İTÜ Çekirdek firmalarından ImonaCloud 2.'liği elde etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Imona Cloud, dünya ikincisi…
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN