Ağaç dostu(!) Doğan sıkı AVM'ci oldu

Giriş Tarihi: 10.11.2014
Ağaç dostu(!) Doğan sıkı AVM'ci oldu

Gezide "AVM yapıp ağaçları kesecekler" propagandası yaparak darbe hevesleyen Doğan Grubu, sıkı AVM'ci oldu ve ödül yağdırdı

Geçen yıl "Ağaçları kesip Taksim'e AVM yapacaklar" diyerek hükümeti devirme operasyonuna dönüştürülen Gezi olaylarını yaptığı haberlerle kışkırtan Doğan Grubu, 1 yılda AVM dostu(!) oldu. Aydın Doğan ve kızları önceki gece tören düzenleyip AVM'leri ödüle boğdu. 2013'teki Gezi olaylarını hükümete karşı propagandaya çeviren Doğan Grubu, inşaat sektörüne ödül dağıtma bahanesiyle milyonları da cebe indirdi.

GELSİN PARALAR

Hürriyet'in öncülüğünde gerçekleşen Sign of the City Awards'da Aydın Doğan ve kızı Vuslat Doğan Sabancı Prime Mall Gaziantep'e "en iyi AVM" ödülünü verirken, Vilaland Temapark ve AVM ile Bulvar 216 Ofis& AVM'yi de unutmadı. Gezi olayları ve 17 Aralık'taki hükümeti devirme operasyonunda yaptığı haberlerle Türkiye'nin lokomotif sektörü inşaatı baltalayan Doğan Grubu, o müteahhitler üzerinden para da kazandı. Ödül alan firmalar gece için çok özel sponsorluklar üstlendi. Hürriyet Gazetesi'nin ödül gecesine ilişkin hazırladığı eklere ve grubun televizyonlarına reklam yağdı.

DÖNÜŞÜMÜ BİLE ARTIK SEVİYOR!

Sign of the City Awards'ta sadece AVM'ler ödüllendirilmedi. Grubun uzun süredir, yayınlarıyla karalama kampanyası yürüttüğü kentsel dönüşüm, rezidans ve çok katlı bina projelerine de ödül yağdı. Toplamda 12 farklı kategoride 28 farklı proje ödüllendirildi. Organizasyondaki kategori bolluğu grubun geceden elde ettiği reklam gelirini katlamak için kullandı.

GEZİ'Yİ ÇABUK UNUTTU

Aydın Doğan'ın medyası, aylar boyunca Gezi Parkı'nda ağaçların kesilerek AVM yapılacağını gazete ve televizyonlarında duyurup olayların baş aktörü olmuştu. 17 Aralık'ta sonra da İnşaat sektörünü uçuracak Üçüncü Havalimanı ve köprü projelerine karşı haberler yaparak algı operasyonuna yardım etmişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ağaç dostu(!) Doğan sıkı AVM'ci oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN