Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rekabet Kurulu'ndan iki firmaya soruşturma

Rekabet Kurulu, Tirsan Kardan Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile Tiryakiler Yedek Parça Sanayi ve Ticaret A.Ş. hakkında soruşturma açtı.

Giriş Tarihi: 10.11.2014 12:02
Rekabet Kurulu'ndan iki firmaya soruşturma
Rekabet Kurumu'nun internet sitesinde yayımlanan Kurul kararına göre, Tirsan Kardan Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Tiryakiler Yedek Parça Sanayi ve Ticaret A.Ş.'den oluşan ekonomik bütünlüğün, rakip teşebbüsler aleyhine tedarikçilere baskı yaptığı ve bazı tedarikçilerin bu baskılar nedeniyle rakip teşebbüslere mal vermediği, bu suretle kardan mili ve parçaları satış hizmetlerindeki hakim durumun kötüye kullanıldığı iddiasına ilişkin yürütülen ön araştırma, Rekabet Kurulunca karara bağlandı.

Ön araştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitleri 16 Ekim 2014 tarihli toplantısında müzakere eden Kurul, bulguları ciddi ve yeterli bularak, Tirsan Kardan Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Tiryakiler Yedek Parça Sanayi ve Ticaret A.Ş.'den oluşan ekonomik bütünlük hakkında soruşturma açılmasına karar verdi. Soruşturma, anılan ekonomik bütünlüğün rakip teşebbüsleri dışlamaya yönelik uygulamaları ile kanunu ihlal edip etmediğinin tespiti amacıyla başlatıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rekabet Kurulu'ndan iki firmaya soruşturma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN