Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşini iyi yapanların yanındayız

Turkcell'in 20. kuruluş yıldönümünde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Uluslararası alanda çalışan her Türk şirketi gibi Turkcell'in de yanındayız" dedi

Giriş Tarihi: 12.11.2014
İşini iyi yapanların yanındayız
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin artık bilgi teknolojileri alanına yoğunlaşmak zorunda olduğunu belirterek, Turkcell'in bu alandaki katkılarına atıfta bulundu. Başarının sırrının bilgiyi, insanı ve parayı yönetmekten geçtiğini söyleyen Erdoğan, "Ülkemizin 2053 ve 2071 vizyonuna gidecek altyapının şekillenmesinde bu alanlarda elde edeceğimiz neticeler önemli" dedi. Turkcell'in kuruluşunun 20'nci yıldönümü dolayısıyla düzenlenen resepsiyona katılan Erdoğan, mobil teknolojilerin bu süreçte gösterdiği hızlı gelişime dikkat çekti. Turkcell'in Türkiye'nin tanıtımına yaptığı katkının önemini vurgulayan Erdoğan, şunları söyledi: "Uluslararası alanda çalışan her Türk şirketi gibi Turkcell'in de Türkiye'nin desteğini arkasında hissetmesini isteriz. Biz işini iyi yapan, ülkeye ve millete katma değer kazandıran herkesin bugüne kadar yanında olduk, bundan sonra da olmaya devam edeceğiz."

SÖYLENSE İNAN MAZDIK

Türkiye'nin cep telefonu kullanımında büyük aşama kaydettiğine değinen Erdoğan, "Neredeydik nereye geldik. 20 bin adetle bugün gelinen rakamın mukayesesi mümkün değil. O günlerde bu rakamlar söylenseydi "olur mu canım" denirdi. Dünyada artık milyonlar değil milyarlar konuşuyor. Herkes birbirine havasını atıyor. Bakkaldan çiklet alır gibi telefon alıyor. Firmalar bunları boş geçer mi? Her gün yeni modeller çıkıyor" diye konuştu.

SE KTÖRÜ DE BÜYÜTTÜK

Resepsiyonda devletin üst kademesi bir araya geldi. Ev sahibi Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akça, şirketin kuruluşunun örnek bir girişimcilik hikâyesi olduğuna dikkat çekerek "İlk olmak, 20 yıl boyunca liderliği korumak kolay değil. Turkcell tek başına büyüyen bir şirket olmadı, sektörü de büyüttü. İş ortaklığı sistemini oluşturdu, istihdam yarattı" dedi. Ülke ekonomisine ciddi kaynak sağladıklarını anlatan Akça, Hazine'ye vergi ve mali yükümlülük karşılığı olarak 60 milyar TL'lik katkı sağladıklarını ifade etti.

CİLİV, ELVAN'DAN MÜJDEYİ ALDI

Resepsiyonda sunum yapan Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan'ın uzun süredir beklenen 4G ihalesi için müjdeyi verdiğini söyledi. Ciliv, 4G'nin hızla hayata geçirilip ardından 5G için de çalışmalara başlayacaklarını ifade etti. Ciliv konuşmasında "Dünyanın en yaygın mobil altyapısı Türkiye'de. Evlere fiber altyapısıyla bin megabit internet sağlayan ülkeler arasında yer alıyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşini iyi yapanların yanındayız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN