Dar gelirlinin faturasını devlet ödeyecek

için sürekli çalışma yapan hükümetten yeni bir adım daha, elektrik faturalarını devlet ödeyecek.

Giriş Tarihi: 12.11.2014 13:26
Dar gelirlinin faturasını devlet ödeyecek
Dar gelirlilere yönelik elektrik teşvikinin ayrıntıları netleşti. Alt gelir grubunda nın tamamı ya da bir bölümünü devlet üstleniyor. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu () Başkanı Mustafa Yılmaz'ın, önümüzdeki dönemde desteklenmesi için çalışma yapılacağını açıkladığı '' ya da dar gelirlilere yönelik elektrikteki teşvik uygulamasının ayrıntıları ortaya çıktı. Çalışma kapsamında 'kırılgan müşterilerin', aylık tükettiği elektriğin belli bir bölümünün bedelini devlet karşılayacak.

ÖNCE ÖDE, SONRA AL

Bu grupta yer alan vatandaş, önce faturasını ödeyecek. Devletin görevlendirdiği bir kurum, teşvik kapsamındaki tutarı vatandaşa belli bir süre içinde iade edecek. Kırılgan müşteriler'e elektrik teşvikini, dağıtım şirketlerinin oluşturduğu çatı örgütü ELDER de destekliyor. Bu çerçevede Enerji Ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı koordinasyonunda bir çalışma yürütülüyor.

KİMLERİN YARARLANACAĞI HENÜZ BELLİ DEĞİL

Çalışma kapsamında 'kırılgan müşteri' olarak nitelendirilen alt gelir grubunun, tükettiği aylık elektriğin belli bir bölümünü devletin karşılaması hedefleniyor. Henüz, teşvik edilecek tutar ve teşvikten yararlanacak gelir grubu belli olmadı. Uygulamanın devreye girmesi halinde teşvikten yararlanma hakkı kazanan vatandaş, önce elektrik faturasını ödeyecek. Devletin görevlendirdiği bir kurum, teşvik kapsamındaki tutarı vatandaşa öngörülen süre içinde iade edecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dar gelirlinin faturasını devlet ödeyecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN