Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kaya piste sürekli kar yağdıracak

Geçen sezonu yeterli yağış olmadığı için hüsranla kapatan turizmciler bu yıl işi şansa bırakmadı. Kartalkaya'da 2 oteli olan Kaya Holding, 8 milyona aldığı makineyle her gün pistlere kar yağdıracak

Giriş Tarihi: 16.11.2014
Kaya piste sürekli kar yağdıracak
2014'te yaşanan kuraklık başta tarım olmak birçok sektörü etkiledi. Kışın kurak geçmesinden olumsuz etkilenen sektörlerden biri de kış turizmi oldu. Geçen yıl kış aylarında yeterli kar yağışı olmadığı için zarar eden kayak otelleri, yeni sezona tedbir alarak girdi. İstanbul'a en yakın kayak merkezleri arasında bulunan Kartalkaya'da iki otel ve 11 pisti bulunan Kaya Holding, 8 milyon TL'lik kar makinesi yatırımı yaptı. 50 bin metreküplük de yapay göl oluşturan şirket, kar makinesinin ihtiyacı olan suyu da buradan karşılayacak. Geçen yıl doluluk oranlarının yüzde 65 seviyesinde kaldığını söyleyen Kaya Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Doruk Kaya, bu yıl aynı sorunla karşılaşmamak için kar makinesi yatırımı yaptıklarını söyledi. 5 Aralık'ta sezonu açacaklarını belirten Kaya, tatilcilere de 'kar garantisi' verdiklerini ifade etti. Kaya, "Kar yağsa da yağmasa da pistlerimizde her zaman kar olacak. Bu sayede doluluk oranımız yüzde 85'e ulaşacak" diye konuştu. Kar makinesini Fransa'dan aldıkları bilgisini veren Kaya, sözlerini şöyle sürdürdü: "Yüzde 100 garantili kayak imkânı veriyoruz. Misafilerimize kar tatilini planlamaları için önemli bir fırsat sunduk."

ERKEN REZERVASYON ARTAR

Yaz otellerinde erken rezervasyon ile yüzde 50, kış tatilinde ise 15 seviyesini yakaladıklarına dikkat çeken Kaya, "Kış tatilinde de erken rezervayonun payını kar makinesi sayesinde artıracağız. Kasım sonu itibarıyla sezon rezervasyonlarının yüzde 40'ını almak hedefindeyiz" dedi.

45 BİN TURİST BEKLENİYOR
Turistlerin yüzde 15'ini yabancıların oluşturduğunu söyleyen Kaya, "Kartalkaya'da da çok ciddi Rus turist ağırladık. Ancak kar yoktu. Şimdi kar garantisi verince çok iyi geri dönüşler oldu. Toplam 45 bin misafir ağırlamayı hedefliyoruz" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kaya piste sürekli kar yağdıracak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN