Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci sert çıktı

Giriş Tarihi: 17.11.2014 13:34
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci sert çıktı

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, bankaları uyararak "Asgari ücreti olan bir arkadaşın 4 bankadan 30 bin TL'lik limiti var. Bu iyi niyetli değil. Herkes elini vicdanına koysun ve ayağını denk alsın" dedi.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, AK Parti Merkezefendi İlçe Başkanlığı'nın olağan kongresine katıldı. Kongreye Bakan Zeybekci'nin yanı sıra AK Parti Denizli milletvekilleri Mehmet Yüksel, Bilal Uçar, Nurcan Dalbudak, Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, il ve ilçe başkanları ve çok sayıda partili katıldı. Uzun süren konuşmaların ardından konuşan Bakan Zeybekci, 2015 seçimlerine vurgu yaparak herkesin seçim döneminde çok çalışmasını istedi. Kongrenin ardından basın mensuplarının sorularını cevaplayan Zeybekci, Libya'da alıkonulan ve sabah saatlerinde salınan Türk vatandaşları ile ilgili konuştu. Zeybekci, "Bir süre önce bu arkadaşlarımız o bölgede alıkonmuştu. Çok şükür şimdi hepsi salındı. Olumsuzluk ve belirsizliklerin olduğu, devletin güçlü bir şekilde olmadığı yerlerde böyle şeyler yaşanıyor. Türkiye olarak biz, vatandaşlarımızın başına bu tip şeyler geliyor diye bu bölgelerden çekilmeyeceğiz. Libya, Mısır, Musul bizim için vazgeçilmezdir. Biraz sıkıntı oldu diye bu bölgelerden çekilecek değiliz. İşadamlarımızla bu bölgelerde olmaya devam edeceğiz. Kurtulan işçilerimize geçmiş olsun diliyorum" dedi.

Bankalar ve kredi kartları ile ilgili düzenlemelerin yapıldığını ve yapılmaya devam ettiğini ifade eden Zeybekci şöyle konuştu: "Bankaların en önemli gelirleri kart aidatları ve üyelikler gibi şeyler. Bunların disiplin edilmesi lazım. İnsanı rahatsız eden ya da ekonomik kurallarına aykırı olan bir olayın devam etmesi tabiatın kuralların aykırı. Bunlar daha şeffaf, kontrol edilecek bir hale gelecektir. Bununla ilgili çalışmaları zaten var. İnsanları rahatsız eden bu tip olayları düzenlememiz gerekir. Asgari ücreti olan bir arkadaşın 4 bankadan 30 bin TL'lik limiti var. Bu iyi niyetli değil. Herkes elini vicdanına koysun ve ayağını denk alsın."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci sert çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN