Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Alışan büyüme hedeflerini aştı

Alışan Lojistik, 2014 için koyduğu yüzde 20 büyüme hedefini 10 ayda aştı. Şirketin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Damla Alışan, "ADR kurallarını yıllardır uyguluyor olmamız sürdürülebilir başarımızda büyük katkı sağlıyor" dedi

Giriş Tarihi: 18.11.2014
Alışan büyüme hedeflerini aştı
Bu yıl için yüzde 20 büyüme hedefi koyan Alışan Lojistik, ilk 10 ayda hedeflerini aşarak beklediğinin üzerinde bir büyüme oranı yakaladı. 2015'te de yüzde 20 oranında büyümeyi planlayan şirket, özellikle tehlikeli madde taşımacılığına yönelik araç ve ekipmanlarını da geliştirmeyi hedefliyor. Alışan Lojistik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Damla Alışan, tehlikeli madde lojistiğiyle ilgili bilgi, tecrübe ve kapasite anlamında Türkiye'nin öncü firmalarından biri olduklarını söyledi. Alışan, "Tehlikeli maddelerin taşınmasına yönelik ADR mevzuatı ülkemizde 01 Ocak 2014 tarihi itibariyle yürürlüğe girmiş olmasına rağmen biz 2001'den itibaren tehlikeli maddelerin, insan sağlığına ve çevreye zarar vermeden, güvenli bir şekilde kamuya açık karayoluyla taşınmasını sağlayan yönergeyle ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi. ADR kurallarını yıllardır uyguluyor olmanın sürdürülebilir başarılarında büyük katkı sağladığını aktaran Alışan, "Her yıl kendimize yüzde 20 oranında bir büyüme hedefi koyuyoruz. 2013'te yüzde 20 büyümeyle 302 milyon TL ciro elde ettik. 2014 için de aynı oranda bir hedef koymuştuk. Yılı henüz tamamlamamış olmamıza rağmen 10 aylık rakamlar bize hedefimizi aşacağımızı gösteriyor" şeklinde konuştu.

ISOPA EHLİYETİNE SAHİP

Damlı Alışan, ekipman ve operasyon sistemlerini ADR standartlarında işlettiklerini söyledi. Tüm araçların tehlikeli madde taşımacılığına uygun olduğunu vurgulayan Alışan, "Tüm sürücülerimiz de tehlikeli madde taşımacılığının gerektirdiği eğitim ve sertifikaları aldı. Bunun dışında, birçok Alışan Lojistik sürücüsü MDI/TDI taşımacılığının gerektirdiği ISOPA ehliyetlerine de sahip" diye konuştu. Mevcut olan ve gelecekteki yatırımlarını da tehlikeli madde taşımacılığının tüm boyutlarını dikkate alarak planladıklarını belirten Alışan, araç ve ekipman yatırımlarına yenilerini ekleyeceklerini kaydetti.

175 BİN PAKETLİK KAPASİTESİ VAR
Alışan Lojistik başta kimya ve FMGC (Fast manufactured consumer goods- Hızlı tüketim mamulleri) sanayi olmak üzere birçok alanda 1985'ten beri lojistik alanında faaliyet gösteriyor. Halen ağırlıklı olarak Gebze bölgesinde olmak üzere Güzeller, Dilovası ve Tuzla Deri OSB'de kurulu tesislerinde toplamda 175 bin paletlik kapasitede lojistik merkezileri bulunan şirketin Gaziantep, İskenderun, Adana, İzmir, Marmara Ereğlisi, Ayvalık gibi noktalarda depo, aktarma merkezi ve çeşitli hizmet birimleri bulunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alışan büyüme hedeflerini aştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN