Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye Mükemmellik Ödülleri sahiplerini buldu

Giriş Tarihi: 19.11.2014 16:44
Türkiye Mükemmellik Ödülleri sahiplerini buldu

Türkiye Mükemmellik Büyük Ödülü'nü, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler Kategorisi'nde "Method Research Company" kazandı.

Türkiye Kalite Derneği'nden (KalDer) yapılan açıklamaya göre, KalDer ve Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) tarafından düzenlenen 22. "Türkiye Mükemmellik Ödül" töreninde, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler Kategorisi'nde Türkiye Mükemmellik Büyük Ödülü'ne "Method Research Company" layık görüldü. "Türkiye Mükemmellik Ödülleri"ni ise 5 kurum paylaştı. Ödüllere başvuran kurum ve kuruluşlar arasından ödülleri, Anadolu Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Coca Cola İçecek Bursa Fabrikası, Damla Doğal Kaynak Suyu, Ege Bölgesi Sanayi Odası ve İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü kazandı.

Türkiye Mükemmellik Ödülü, toplam kalite uygulamalarında kuruluşlara referans olmanın yanı sıra ulusal, bölgesel ve küresel pazarlarda da rakiplerinin farklılaşması amacıyla yol gösteriyor.

Bu doğrultuda, Mükemmellik Ödülleri, kurum ve kuruluşların yönetsel yeterlilikleri ile ürün ve hizmetlerini sunmada ulaştıkları kalite ve mükemmellik düzeyini ölçen, kalite kültürünün bir yaşam biçimi olarak yaygınlaşmasına önemli katkı sağlayan, mükemmelliği özendiren ve ödüllendiren süreçler olarak nitelendiriliyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Kalite Ödülü Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Durman, KalDer'in ve Türkiye Mükemmellik Ödülleri'nin Türkiye'deki kalite kültürünün artmasında ve toplam kalite yönetim felsefesinin yaygınlaşmasında önemli rol oynadığını belirterek, "Ülkemizde kalite kültürünün artmasında ve toplam kalite yönetim felsefesinin yaygınlaşmasında Türkiye Mükemmellik Ödülleri önemli rol oynamaktadır. Türkiye Mükemmellik Ödülü sürecine, 22 yıl içerisinde 263 kuruluş başvurmuş ve 47 Türkiye Mükemmellik Ödülü, 28 Türkiye Mükemmellik Büyük Ödülü, 6 Türkiye Mükemmellikte Süreklilik Ödülü olmak üzere toplam 81 ödül verilmiştir" ifadelerini kullandı.


ÖDÜL SÜRECİ


Bu yıl toplam 7 kurum ve kuruluş Türkiye Mükemmellik Ödülü'ne başvurdu. Kurumların üçü "İşletmeler" kategorisinde, dördü ise "Kamu Yönetimi ve Kamu Hizmetleri" kategorisinde yer aldı.

Ödül sürecinde toplam 74 değerlendirici görev alırken, haziran ve eylül aylarında yapılan masa başı değerlendirmeleri sonucunda söz konusu kuruluşların tamamı saha ziyaretine kalmaya hak kazandı. Ekim ayında tamamlanan saha ziyaretleri sonucunda değerlendiricilerden gelen bilgiler Türkiye Mükemmellik Ödülü Yürütme Kurulu tarafından incelenerek finalistlik hakkını elde eden kuruluşlar belirlendi. Bu yıl 6 kuruluş "finalist" olma başarısını gösterdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye Mükemmellik Ödülleri sahiplerini buldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN