Latin Trio şimdi de Coca-Cola'yı istiyor

Burger King, Heinz gibi gıda devlerinin sahibi Latin Trio olarak bilinen 3 Brezilyalı milyarder, Coca-Cola'nın peşinde. Servetleri 44 milyar $'ı aşan Trio, ABD'li dev için fon kurdu

Giriş Tarihi: 20.11.2014
Latin Trio şimdi de Coca-Cola'yı istiyor
ABD'nin dünyaca ünlü markalarına göz koyan Brezilyalı milyarderlerin yeni hedefi içecek devi Coca-Cola oldu. Uluslararası finans çevrelerinin Latin Trio (Latin Üçlüsü) diye adlandırdıkları Brezilya'nın 3 zengin işadamı Coca- Cola'ya göz dikti. Toplam servetleri 44.5 milyar dolara ulaşan Brezilyalı işadamlarının kurduğu 3G Capital, Coca-Cola için yeni bir fon oluşturdu. 1 milyonluk tirajıyla Brezilya'da yayın yapan en önemli haftalık dergi olan Veja'nın iddialarına göre, ilk olarak 4-5 milyar dolarlık büyüklüğü olacak fonun Coca-Cola'dan ne kadar hisse alacağı ise belirtilmiyor. Yönetim Kurulu Başkanlığı ve CEO'luk görevini Türk yönetici Muhtar Kent'in yaptığı Coca-Cola'nın geçen yıl geliri 46 milyar doların üstündeydi. 79.2 milyar dolarla dünyanın en değerli markaları araştırmasında 3'üncü sırada bulunan Coca-Cola'nın 306 bin çalışanı var.

ÜLKENİN EN ZENGİNLERİ
3G Capital'nin yanı sıra Budweiser'ın sahibi ve Anheuser-Busch InBev'in en büyük ortakları olan 3 zengin arasında en dikkat çeken isim Jorge Paulo Lemann. Brezilya'nın en zengin işadamı olan Lemann'ın kişisel serveti 22.7 milyar dolar. Diğer ortakları ise Marcel Herrmann Telles, 11.6 milyar dolarla ülkenin en zengin dördüncü ismi. Diğer ortak Carlos Alberto Sicupura ise 10.2 milyar dolarla Brezilya'nın yedinci en zengin işadamı.

BURGER KING'İN SAHİBİ
3G Capital'in portföyünde iki önemli Amerikan markası var. 3G Capital, ABD'nin ikinci büyük hamburger zinciri Burger King'in yüzde 71'ine sahip. Brezilyalı fon, ünlü yatırımcı Warren Buffett'ın sahibi olduğu Berkshire Hathaway ile birlikte Heinz'ı eşit ortaklıklarla 23 milyar dolara satın aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Latin Trio şimdi de Coca-Cola'yı istiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN