Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Rusya, petrol üretimini azaltabilir"

Rusya Enerji Bakanı Aleksandr Novak, küresel piyasalardaki petrol fiyatının yükseltilmesi amacıyla petrol üretimini azaltabileceklerini bildirdi.

Giriş Tarihi: 21.11.2014 16:53
Rusya, petrol üretimini azaltabilir
Konuya ilişkin açıklamada bulunan Novak, hükümetin, petrol fiyatlarının düşmesini önlemek amacıyla öngörülen olası tedbirler listesinde, Rusya'daki petrol üretiminin azaltılmasının da bulunduğunu ancak bununla ilgili kesin bir karara varmadıklarını söyledi.

Petrol satışlarından elde edilen gelirin devlet bütçesine büyük katkısı olduğunu ifade eden Novak, Rusya'nın istediğin zaman petrol üretimini azaltıp artırabilecek teknolojisinin bulunduğunu kaydetti.

Novak, "Petrol üretiminin azaltması, üzerinde ciddi çalışılması gereken bir konu, şimdilik alınan bir karar yok, görüşmelerimiz devam ediyor" dedi.

Rusya'nın petrol üretimine ilişkin 2015 yılı için öngördüğü 525 milyon tonluk üretim miktarında şu an için bir değişiklik yapılmadığını aktaran Novak, üretimin azıltılması kararının alınması halinde bu rakamın 505-520 milyon tona düşürülebileceğini ifade etti.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Rusya, petrol üretimini azaltabilir"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN