Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ünlü Alman markası iflas erteleme istedi

Giriş Tarihi: 21.11.2014 12:11
Ünlü Alman markası iflas erteleme istedi

Almanya'nın 75 yıllık televizyon ve elektronik eşya üreticisi Metz iflas erteleme istedi. Çalışanlar kararı basından öğrendi.

Şirketin yeniden yapılanma süreci başlarken ürünlerin üretilmeye devam edeceği açıklandı. Metz özellikle televizyon sektöründeki sert rekabetten büyük zarar görmüştü. Metz fotoğraf aksesuarları ve flaş teknolojilerinde de uzmanlaşmıştı.

Almanya'nın radyo, televizyon ve fotoğraf makinesi aksesuarları üreten 75 yıllık köklü firması Metz iflas erteleme talep etti. Metz firmasına eski Loewe yöneticisi Joachim Exner atandı ve şirketin yeniden yapılanma süreci başladı. Şirketten yapılan açıklamada yeniden yapılanma sürecinde televizyon ve fotoğraf makineleri aksesuarı üretiminin devam edeceği belirtildi. Firmanın 540 tam zamanlı 150 de part-time çalışanının akıbeti merak konusu oldu.

ÇALIŞANLAR İFLASI BASINDAN ÖĞRENDİ

Almanya'nın tanınmış 75 yıllık elektronik firması Metz'in 540 çalışanı iflas erteleme haberini basından öğrendi. Noel öncesinde işsiz kalma endişesiyle Metz çalışanları geçtiğimiz yıldan buyana firmanın ekonomik krize dayanması için maaşlarına zam yapılmasından vazgeçmişti. Almanya ve dünyada kalitenin adresi olarak gösterilen Metz firması 1938 yılında Paul Metz tarafından kurulmuştu. Radyo, manyetik şeritli teyp cihazları ve televizyon üretimiyle isminden başarıyla söz ettiren Metz firması 1950 yılında fotoğraf aksesuarı üretimine geçti. Elektronik cihazlarda olduğu gibi kaliteli ve dayanıklı flaş üretiminde zirveye tırmanan Metz çalışanlarının maaşları artık iflas masası tarafından karşılanacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ünlü Alman markası iflas erteleme istedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN