Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ziraat'in hedefi 2 bin şube

151'inci yılında bilançosunu 100 milyar $'a çıkaran Ziraat Bankası, dönüşümden geçiyor. Genel Müdür Aydın, "2 bin şubeye ulaşmayı hedefliyoruz" dedi

Giriş Tarihi: 21.11.2014
Ziraat'in hedefi 2 bin şube
Bankacılıkta 151 yılı geride bırakan Ziraat, dönüşüm stratejisinin meyvelerini alarak yoluna devam ediyor. "Büyüklük yarışında olmadan büyük olacağız" sloganıyla yola çıkan banka, değişim projesini öz kaynaklarıyla yürütüyor. Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, sadece bankanın değil, müşterileri ve ülkenin de bilançosuna değer katmak için çalıştıklarını belirtti. Değişim projesinin hedefini 'iş modelini iyileştirmek ve müşteriler adına rekabete katılan bir bankaya dönüşmek' olarak açıklayan Aydın, "Verimliliği artırarak, ülkeye değer katarak büyümeyi sürdüreceğimizi söyledik. Bunları 24 bini aşkın çalışanımız ve 30 milyona yakın müşterimizle yapıyoruz" diye konuştu. Aydın, bankanın 100 milyar doları aşan bilançosu, güçlü sermaye tabanı, iyileştirilmekte olan yurtdışı bankacılık operasyonlarıyla 'herkesin bankası' olduğunu vurladı. ÖNCELİK

BÜYÜK ŞEHİRLERDE

Türkiye'nin en geniş şube ağına sahip bankası olduklarının altını çizen Genel Müdür Hüseyin Aydın, bu alanda rekabette görece geri kaldıklarını düşündükleri yerlerde, özellikle büyük şehirlerde genişleyeceklerini ifade etti. Aydın, şubeleşmeye yönelik hedeflerini şöyle anlattı: "Yakın gelecekte yurtiçinde 2 bin şubeli bir banka olmayı hedefliyoruz. Bu nedenle operasyonlarda mükemmelleşmenin yanı sıra şube dışı dağıtım kanallarındaki etkinliğimizi de artırmaktayız. Bu çerçevede ATM ağımızı genişleteceğiz. Ayrıca internet şubesi ve telefon bankacılığında da yapılanmaya devam ediyoruz."

TARIMDA PAZAR PAYI % 60

Sadece ülkenin en büyük şirketleri değil çiftçi, işçi, memur, serbest meslek çalışanı, küçük ve orta büyüklükteki işletmelere de hizmet verdiklerini anlatan Aydın şöyle konuştu: "Tarım alanındaki yatırımlarımız devam edecek. Tarım bankacılığında yüzde 60'ın üzerindeki pazar payımızla, ürün bazlı temel tarım bankacılığından sınai tarıma geçiş stratejisi tasarlıyoruz." Hüseyin Aydın bin 700'e ulaşan muhabir banka ağıyla dış ticaretteki pazar payını da kısa sürede yüzde 3'lerden 8'lere çıkardıklarının altını çizdi.

KATILIM BANKASI YAKINDA
Ziraat Bankası yeni stratejisi gereği bankacılık dışındaki finansal faaliyetlerde de büyümeyi hedefliyor. Ziraat Finans Grubu çatısı altında şube, iştirak veya ortaklık şeklindeki yurtdışı varlıklarının yanı sıra, sigortadan leasinge kadar birçok finansal iş kolundaki faaliyetlerini topladıklarını anlatan Hüseyin Aydın, çok yakın zamanda buna katılım bankacılığının da ekleneceğini vurguladı. Aydın "Başarılarımızı sadece bankacılıkla sınırlı tutmayacağız. Faaliyet gösterdiğimiz diğer finansal iş kollarında bankacılık tarafındakine benzer bir başarı göstermeyi hedefliyoruz. Böylelikle finans sektöründe değer zincirinin tamamlanmasını ve ekonomiye olan katkımızın artmasını sağlayacağız" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ziraat'in hedefi 2 bin şube
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN