Fason üretimi Çin ve Hindistan'a bırakalım

Türk hazır giyim markalarını 30 ülkede düzenlediği şovlarla tanıtan Dosso Dossi Fashion Show, Rusya'ya çıkarma yaptı. Başkan Hikmet Eraslan, "Artık fason işimiz değil" dedi

Giriş Tarihi: 22.11.2014
Fason üretimi Çin ve Hindistan'a bırakalım
Türk hazır giyim sektörü yurtdışındaki gücünü markalarla artırıyor. Bunda sayıları gittikçe artan Türk moda şovlarının da etkisi büyük. Sektörün ürünlerini Rusya başta olmak üzere 30'dan fazla ülkeye pazarlayan Dosso Dossi Fashion Show Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eraslan, Moskova'da düzenlediği toplantıda, büyük taleple karşılaştıklarını belirtti. Moskovalılar'a Türk tekstil ürünlerini satan toptancı ve mağazaları ziyaret eden Eraslan, "Marka gücümüz artıyor. Artık fasonu Çin'e, Hindistan'a bırakalım" dedi.

ŞAMPİYONLAR LİGİNE GİRDİK
Bütün eski Doğu Bloku ülkelerinde lüks tüketime talebin arttığını belirten Eraslan, düzenledikleri şovlarla Türk tekstilini "şampiyonlar ligine" soktuklarını söyledi. Eraslan, şöyle konuştu: "Şampiyonlar ligine girmemiz için takıma en iyi oyuncuları almamız gerekiyordu. İyi bir orta saha ve forvet ihtiyacı vardı. Şovlarımıza top modelleri transfer ederek şampiyonlar ligine girdik." Rusya'nın Türk tekstilciler için büyük bir fırsat olduğunu belirten Hikmet Eraslan, Dosso Dossi Fashion Show ile ürünleri Rusya'nın köylerine kadar soktuklarını söyledi. Eraslan, "Rusya kabuk değiştiriyor. Buna uyan kazanacak. Biz 150 markayla 10 yıldır Rusya'dayız. Toptanda 300-400 dolara sattığımız kaliteli ürünler Rusya'da perakendede 1.000 doların üzerinde alıcı buluyor" diye konuştu.

OCAKTA AMBROSSIO GELİYOR

Tasarımcıların önemli olduğunu vurgulayan Eraslan, moda organizatörlerinin onları nitelikli alıcılarla buluşturması gerektiğini anlattı. Eraslan, 8-13 Ocak'taki şovda ünlü top model Alessandra Ambrossio'nun podyuma çıkacağını da belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fason üretimi Çin ve Hindistan'a bırakalım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN