Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakan Elvan'dan 'Servisler kaldırılacak mı' sorusuna cevap

Kamuoyunda tartışma yaratan ‘servislerin kaldırılması’ konusunu değerlendiren Bakan , “Şehir merkezlerine girişleri ücretli hale getirilebilir” dedi.

Giriş Tarihi: 25.11.2014 09:20
Bakan Elvan'dan 'Servisler kaldırılacak mı' sorusuna cevap
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı "Resmi kurumlara ait servislerin kaldırılması düşünülebilir ama özel kesime ait servisler kaldırılacak gibi bir şey söylemek mümkün değil. Hukuken de söz konusu değil" diye konuştu.

TÜRKİYE ATILIM DÖNEMİ YAŞAYACAK

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıkladığı dönüşüm programları kapsamındaki tartışmaları AKŞAM'a değerlendiren Bakan Lütfi Elvan, şunları söyledi: "Arkadaşlarımız özellikle enerji verimliliği konusunda çalışma yaparken bazı tedbirler ortaya koymuşlar. Bunlardan bir tanesi de metronun, özellikle raylı sistemlerin geçtiği bölgelerde insanların, metro ve raylı sistemlere daha kolay ulaşabileceğini düşünerek yapılan bir çalışma."

LONDRA MODELİ DÜŞÜNÜLEBİLİR

Enerji verimliliğini arttırıcı birtakım tedbirler alınacağını dile getiren Elvan, kent merkezlerine girişlerin paralı olmasına yönelik belediyelerin bir çalışma yapacaklarını söyledi ve ekledi "Londra'da olduğu 'Belirli merkezlerin paralı yapılması halinde yığılma azalabilir mi?' gibi birtakım çalışmalar olacak. Vatandaşlarımızı rahatsız edici, vatandaşlarımızın beklentilerini ortadan kaldırıcı bir karar alınması söz konusu olamaz."

Kaynak: Akşam
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Elvan'dan 'Servisler kaldırılacak mı' sorusuna cevap
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN