Türkiye'nin en iyi haber sitesi

B20 için patronlardan özel görev gücü

Giriş Tarihi: 27.11.2014
B20 için patronlardan özel görev gücü

B20 için iş dünyasının ana aktörleri harekete geçti. İlk kez KOBİ'ler ve girişimcilik üzerine bir görev gücü kuruldu

Dünyanın en büyük yirmi ülkesinin oluşturduğu G20'nin başkanlığını bu yıl alacak olan Türkiye B20'nin (Business 20) de başına geçecek. B20 için Türk iş dünyasının ana kuruluşları görevlendirildi. TOBB, TİM, İSO, MÜSİAD, TİSK ve TÜSİAD G20 zirvesi için özel bir görev üstlendi. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu bir yıl boyunca şu ana kadar yapılmış en iyi B20'yi gerçekleştirmek istediklerini söyleyerek, "Başbakan Yardımcımız Ali Babacan bize bu görevi tek tek tebliğ etti. Bu yürütme kurulunun ikinci toplantısı. 1 Aralık 2014'ten itibaren G20 başkanlığı Türkiye'ye geçiyor. Böylesine bir fırsat bize 20 yıl sonra gelecek. İlk kez KOBİ'ler ve girişimcilik üzerine bir görev gücü kuruyoruz. KOBİ'ler genellikle söz sahibi olamıyor. B20 networkünde uluslararası şirketlerde büyük heyecan yarattı. Yabancıların yanı sıra bir Türk başkan çalışacak" dedi.

DEVLER LİGİNİN BAŞKANI
"Bu yıl devler liginin başkanı oluyoruz" diyen Hisarcıklıoğlu, "Türk iş dünyası B20 bayrağını taşıyacak. B20'yi böylesine önemli bir platform kılan, iş dünyasının geleceğini etkileyen tüm sorunları tartışan, çözüm yolları üreten ve bunları G20 liderlerine sunan mekanizmaya sahip olması" diye konuştu.

ŞİRKETLERİN BULUŞMA NOKTASI
Rifat Hisarcıklıoğlu, "B20 Türkiye olarak bizim hedefimiz, geçmiş yılların da ötesine geçerek, Türkiye'yi dünyanın dört bir yanından gelen şirketlerin buluşma noktası haline getirmektir" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
B20 için patronlardan özel görev gücü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN