Türkiye'nin en iyi haber sitesi

kapılarını açtı

Giriş Tarihi: 27.11.2014 17:22
Filistin EXPO 2014 kapılarını açtı

İstanbul, İslam Kalkınma Bankası ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği işbirliğiyle gerçekleştirilen “ Ticaret ve İş Fuarı”na ev sahipliği yapıyor. EXPO 2014, Filistin’de yatırım yapmaları adına Türk iş adamlarına ve yatırımcılara çağrıda bulunuyor.

Başbakan Yardımcısı ve Ulusal Ekonomi Bakanı Dr. Mohammad Mustafa, EXPO'ya ilişkin yaptığı değerlendirmede Filistin'de gayrimenkul geliştirme, inşaat malzemeleri, yeşil enerji, bilgi ve iletişim teknolojisi ile turizm gibi ana sektörlerde yatırıma ihtiyaç duyduklarını dile getirdi.

İslam Kalkınma Bankası (İKB) ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) işbirliğinde, "Filistin ile Ticaret Yapmak: Destek ve Dayanışma" temasıyla ilk kez İstanbul'da kapılarını açan "Filistin Ticaret ve İş Fuarı", 27 Kasım 2014 tarihinde İstanbul Kongre Sarayı'nda başladı.

Açılışa, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ı temsilen Başbakan Yardımcısı ve Ulusal Ekonomi Bakanı Dr. Mohammad Mustafa, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile İslam Kalkınma Bankası Başkanı Dr. Ahmad Mohamed Ali katıldı.

FİLİSTİN EKONOMİSİNİN DESTEKLENMESİ İÇİN ÇOK FAZLA YATIRIMA İHTİYACIMIZ VAR

Filistin Başbakan Yardımcısı ve Ulusal Ekonomi Bakanı Dr. Mohammad Mustafa, Filistin Ticaret ve İş EXPO 2014 Fuarı'na ilişkin yaptığı değerlendirmede, "Umuyoruz ki bu organizasyon, Filistin'in güvenilir bir yatırım merkezi olduğunu gösterecek ve Filistin ile OIC Ülkeleri (İslam Konferansı Teşkilatı) arasında Filistin'e daha çok yatırım çekerek iş ve ticaret bağlarının güçlenmesine katkı sağlayacak" dedi.

Mohammad Mustafa, "Filistin'de gayrimenkul geliştirme, inşaat malzemeleri, yeşil enerji, bilgi ve iletişim teknolojisi ile turizm gibi ana sektörlerde Filistin ekonomisinin desteklenmesi ve Filistin halkının istekleri doğrultusunda çok fazla yatırıma ihtiyaç duyuyoruz" şeklinde konuştu.

İslam Kalkınma Bankası Başkanı Dr. Ahmad Mohamed Ali, Filistin Ticaret ve İş EXPO 2014 Fuarı'nın, Filistin'in güvenilir bir yatırım bölgesi olduğunu göstermeyi hedeflediğini dile getirerek, "EXPO 2014, yatırımcıları Filistin'e çekerek OIC Ülkeleri (İslam Konferansı Teşkilatı) ile Filistin arasında iş ve ticari çerçevede kurulan bağları güçlendirecek. Ayrıca, EXPO 2014 Filistin'in sunduğu yatırım olanaklarını keşfetme adına iş odaklı bir ağ oluşturmak amacıyla benzersiz bir fırsatı temsil ediyor" dedi.

Dr. Ahmad Mohamed Ali, Filistinlilerin yaşadıkları zorlukları göstermek adına iş ve ticaret kapasitesinin artırılması Filistinli insanlara büyük katkı sağlayacağını belirterek; "Ekonomi alanında faaliyet gösteren bir kurum olarak Filistin'in sahip olduğu önemi göstermek adına dünyanın önde gelen küresel iş ortakları ile çok sıkı çalışacağız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Filistin EXPO 2014 kapılarını açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN