Türkiye'nin en iyi haber sitesi

nde işsizlik arttı!

nde istihdam verileri açıklandı. İşte o rakamlar; Takvim etkilerinden arındırılmış inşaat istihdam endeksi, bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 14.9 oranında azaldı.

Giriş Tarihi: 28.11.2014 11:43
İnşaat sektöründe işsizlik arttı!
Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış inşaat istihdam endeksi 2014 yılı 3. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 4.5 oranında azaldı. Takvim etkilerinden arındırılmış inşaat istihdam endeksi ise, bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 14.9 oranında azaldı.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), İnşaat İşgücü Girdi Endeksleri, 3. Çeyrek: Temmuz - Eylül 2014 verilerini açıkladı. Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış inşaat istihdam endeksi 2014 yılı 3. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 4.5 oranında azaldı. Takvim etkilerinden arındırılmış inşaat istihdam endeksi ise, bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 14.9 oranında azaldı.


İNŞAAT SEKTÖRÜNDE ÇALIŞILAN SAAT YÜZDE 4.3 AZALDI

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış inşaat çalışılan saat endeksi 2014 yılı 3. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 4.3 oranında azaldı. Takvim etkilerinden arındırılmış inşaat çalışılan saat endeksi ise, bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 14.5 oranında azaldı.


İNŞAAT SEKTÖRÜNDE BRÜT ÜCRET-MAAŞ YÜZDE 0.8 AZALDI

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış inşaat brüt ücret-maaş endeksi 2014 yılı 3. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 0.8 oranında azaldı. Takvim etkilerinden arındırılmış inşaat brüt ücret-maaş endeksi ise, bir önceki yılın aynı çeyreğine göre değişmedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İnşaat sektöründe işsizlik arttı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN