Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yurtdışından ilaç isteyene eczaneler aracılık edecek

Yurtdışından ilaç temin etmek isteyen hasta ve hasta yakınları başvurularını artık reçeteleriyle birlikte eczanelere yapabilecek

Giriş Tarihi: 28.11.2014
Yurtdışından ilaç isteyene eczaneler aracılık edecek
Türkiye'de bulunmayan ilaçları tedarik etmekte zorlanan hasta yakınlarına büyük kolaylık geldi. Bu ilaçları yurtdışından getirtmek için daha önce reçete ve raporlarıyla Türkiye Eczacılar Birliği'nin (TEB) merkezlerine müracaat eden kişilere artık eczaneler de aracılık ediyorek. 20 Kasım'da uygulanmaya başlanan sistemle hastaların işlemlerini eczacılar takip ediyor.

ERİŞİM KOLAYLAŞACAK
TEB Genel Sekreteri Harun Kızılay, "Türk Eczacıları Birliği Yurtdışından İlaç Temini Birimi'nden temin edilen ilaçlar için artık eczaneler de hasta başvuruları için alternatif birer irtibat noktası haline geldi. Evraklar bize ulaştırılmak üzere hasta/hasta yakını tarafından istenilen eczaneye teslim edilebilecek" dedi. Eczacı Pelin Babatutmaz, birlik merkezlerinin büyük hastanelerin bulunduğu yerlerde olduğunu bu nedenle Adapazarı'nda oturan birinin yurtdışından ilaç temini amacıyla başvuru için İstanbul'a gelmek zorunda kaldığını anlattı. Babatutmaz, yeni uygulamayla birlikte eczanelerin hastanın ithal ilaç talebiyle ilgili tüm evraklarını teslim aldıklarını, reçete ve raporları Türk Eczacılar Birliği Yurtdışından İlaç Temini Birimi'ne göndermeden önce ön kontrolden geçirdiklerini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yurtdışından ilaç isteyene eczaneler aracılık edecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN