Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'dan 400 milyon dolarlık dev anlaşma

’na Türkiye damga vuracak. 'da düzenlenecek 2022 Dünya Futbol Şampiyonası’nda kullanılacak olan akıllı kart yazılımını Türkler yapacak.

Giriş Tarihi: 29.11.2014 10:22
Katar'dan 400 milyon dolarlık dev anlaşma
Katar ziyaretini tamamlayıp yurda dönen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı , yeni iş ortaklıkları ve yatırımların kapısını araladı. Bakan Elvan'ın Ankara'ya hareketinden önce, Telekom sistemine ilişkin 60 milyon dolarlık "çipli akıllı kart" işini, ihaleye çıkmadan Türk firma KARTEK'e verdiğini açıklayan , evsahipliğini yapacağı 2022 Dünya Futbol Şampiyonası "akıllı kart yazılım" işini de, yine bir Türk firmasına vermeye hazırlanıyor.

GELECEK VİZYONU ÇİZİLDİ

Bakan Elvan, Katar temasları çerçevesinde, Katar Başbakanı ve Ulaştırma Bakanı ile görüştü. Görüşmede, iki ülkenin karşılıklı yatırımları değerlendirilirken, ilişkilere gelecek vizyonu da çizildi. Bakan Elvan'ın, "Katar'daki devlet kuruluşları ile Türk özel sektör firmalarının bir araya gelerek ortak işbirliği yapması" yönündeki önerisi de olumlu karşılık buldu. Katar Ulaştırma Bakanı'nın Aralık ayında Türkiye'yi ziyaretinde bu konularda gerekli adımlar atılacak. Doha'daki görüşmede yapılan 60 milyon dolarlık jestle oluşan olumlu havanın ilerleyen sürece de yansımasını bekleniyor.

HEDEF 400 MİLYON DOLAR

Özellikle akıllı bilet, akıllı kart sistemleri başta olmak üzere Türk firmaların üstleneceği işlerle rakamının 300-400 milyon dolar seviyesine yükselmesi tahmin edililiyor.

Kaynak: Akşam
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Katar'dan 400 milyon dolarlık dev anlaşma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN