Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye'nin en değerli iki caddesi: İstiklal ve Bağdat

Türkiye Perakende Pazarı Raporu'na göre Türkiye' de İstiklal ve Bağdat caddelerinde yeni mağaza açmak için yer bulmak neredeyse imkansız hale geldi.

Giriş Tarihi: 30.11.2014 13:22 Güncelleme Tarihi: 30.11.2014 13:29
Türkiye'nin en değerli iki caddesi: İstiklal ve Bağdat
JLL raporuna göre, perakende pazarında ulusal ve uluslararası perakendecilerin Türkiye genelindeki büyüme hedefleri bakımından oldukça aktif bir görüntü gözlemleniyor ve bu söz konusu eğilimin yakın gelecekte de devam etmesi öngörülüyor.

Raporda, en dikkati çekici noktalardan biri cadde perakende pazarı oldu. Perakende sektörünün İstiklal ve Bağdat caddelerine yönelik talebi artıyor. Bu yılın 3. çeyrek sonu itibariyle İstiklal ve Bağdat caddelerinde kira bedelleri bir önceki yıla kıyasla yüzde 6,67 artış gösterdi. Bu iki caddede birincil kira arzında metrekare fiyat ortalaması 240 avro oldu. Başka bir ifadeyle yüz metrekarelik bir mağazanın aylık kira bedeli 24 bin avroyu buldu.

Ortalama kira bedeli 200 avro civarında olan Nişantaşı bölgesi, her zamanki gibi lüks markaların en önemli merkezi olmaya devam etti. İstanbul'un en gözde lokasyonları arasında olan Nişantaşı'nda 2015 yılında kira bedellerinin artan perakende talebiyle birlikte yükselmesi bekleniyor.

Bunun yanı sıra rapora göre 2015 yılında İstiklal, Bağdat, Bahariye caddeleri ve Beşiktaş Çarşı'da kira bedellerindeki yükseliş trendi sürecek. 2015'te Alemdağ ve Nispetiye caddelerinde fiyatların mevcut seviyelerini muhafaza edeceği öngörülüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye'nin en değerli iki caddesi: İstiklal ve Bağdat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN