Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Otogaz'da sürpriz indirim

Giriş Tarihi: 2.12.2014 16:32 Güncelleme Tarihi: 2.12.2014 16:50
Otogaz'da sürpriz indirim

Benzin ve motorinin ardından LPG'ye de indirim geldi.

Geçen hafta petrol fiyatlarının düşmesi üzerine benzin ve motorine indirim gelmişti. Putin'in de doğalgaza yüzde 6 indirim açıklamasının ardından bugün LPG'ye de 12 kuruşluk indirim geldi.

LPG Otogaz 12 kuruş ucuzladı. İndirim Çarşamba itibariyle geçerli olacak.

GEÇEN HAFTA DA BENZİN VE MOTORİNDE İNDİRİM YAPILMIŞTI

Benzin ve motorinde büyük indirim. Petrol fiyatları düştü, EPDK bugünkü toplantının ardından akaryakıt şirketlerini uyardı. Uyarının ardından benzin ve motorin için indirim geldi. İşte son rakamlar...

Brent petrolü OPEC'ten üretim kesintisi gelmemesi sonrasında 75 doların altına inmesine istinaden akaryakıt şirketleri pompa satış fiyatlarında indirime gitti.İndirim sonrası benzine 14 ve motorine 15 kuruş indirim yapıldı. Uluslararası piyasalarda petrol fiyatlarında yaşanan düşüş yurtiçinde akaryakıt fiyatlarında indirimi beraberinde getirdi.

Petrol İhraç Eden Ülkeler Birliği (OPEC) dün yaptığı toplantıda, arzı düşürmeme kararı vermesi pompa fiyatlarına da olumlu yansıyor. OPEC kararı sonrasında brent türü petrolün varil fiyatının 71 dolara kadar gerilemesi, Türkiye'de de etkisini gösterdi. EPDK, bugün yaptığı toplantıda rafineri ve dağıtım şirketlerini petrol fiyatları konusunda uyardı.

Benzin ve motorinde bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere indirime gidildi. 95 oktan kurşunsuz benzinin litresi 14 kuruş düşerken, motorinin litresi 15 kuruş ucuzladı.

Yeni fiyatlar

Bu indirimden sonra İstanbul ve Ankara'da 95 oktan kurşunsuz benzinin litresi 4.59 TL'den 4.46 TL seviyelerine düştü.

Motorin ise, İstanbul'da 4.09 TL seviyelerinden 3.94 TL seviyelerine gerilerken, Ankara'da 4.12 seviyelerinden 3,97 TL seviyelerinde indi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Otogaz'da sürpriz indirim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN