Madenciler günü tarafından Bursa’da kutlandı

Giriş Tarihi: 4.12.2014 13:55
Madenciler günü İMİB tarafından Bursa’da kutlandı

4 Aralık Madenciler günü, Bursa'da tarafırdan 300 kişilik ocak çalışanı, mühendisi ve işvereniyle sade bir törenle kutlandı.

İstanbul Maden İhracatçıları Birliği 4 aralık dünya madenciler gününü Bursa'da 300 kişilik ocak çalışan işçisi , mühendisi ve iş vereniyle beraber kutladı.2014 yılında yaşanan Soma ve Ermenek maden kazalarının ardından sade bir törenle kutlanan madenciler gününde, Bursa ilindeki firmaların yanı sıra Bursa ilindeki üst düzey yöneticiler ve sektör kuruluşlarından katılarak işçilerle sohbet edildi. İşçiler sektörden istek e taleplerini dile getirdiler.

Toplantıda bir konuşma yapan İstanbul Maden İhracatçıları Başkanı Ali Kahyaoğlu "Maden ihracatının isimsiz kahramanları maden işçileridir. Onların alın teri ile ihracatımız yükseliyor. Bizde madenciler gününü sadece işverenlerimizle değil, işçilerimizle, köy muhtarlarımızla, kaymakamlarımızla, millet vekillerimizle hep beraber kutlamak istedik." dedi.

Programda ayrıca bölge firmalarına ihracata yaptıkları katkılardan dolayı plaketler verilirken, maden işçilerine ise hediyeler dağıtıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Madenciler günü İMİB tarafından Bursa’da kutlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN