Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Microsoft'un Türkiye vitrini Doğa Koleji oldu

Giriş Tarihi: 4.12.2014
Microsoft'un Türkiye vitrini Doğa Koleji oldu

Tuzla Doğa Koleji, Microsoft'un dünya genelinde 'eğitim teknolojilerini en iyi kullanan okullar' listesine girdi. Kurum, ABD'de düzenlenecek forumda Türkiye'yi temsil edecek

Microsoft, dünya genelinde eğitim teknolojilerini en etkin kullanan okulları belirlerken Türkiye'den de seçim yaptı. Tuzla Doğa Koleji, Microsoft tarafından Türkiye'nin Showcase (vitrin) okulu seçildi. Doğa Koleji, "21'inci yüzyıl eğitim modelinin uygulanması", "yapısalcı ve yenilikçi eğitim anlayışı", "eğiticilerin teknolojiyi kullanma konusundaki deneyimleri" gibi kriterlerden tam not alarak Microsoft'un Türkiye'deki vitrin okulu oldu. Tuzla Doğa Koleji, ABD'de düzenlenecek Microsoft in Education Global Forum'da Türkiye'yi temsil edecek, okulun öğretmenleri projeleri ile diğer ülkelerden gelen eğitimcilerle yarışacak.

EN İYİ AR-GE YATIRIMI

Microsoft Eğitim Sektörü Dünya Genel Müdürü Mark East başkanlığındaki heyet Doğa Koleji Tuzla Kampusu'nu ziyareti sırasında, Microsoft Kinect eğitim uygulamalarını inceledi ve Microsoft Unity programlama eğitimi alan geleceğin programcısı öğrenciler ile görüştüler. Microsoft yetkilileri, öğrencilerin 3D printer teknolojisi ile gerçeğe dönüştürdükleri projeleri de incelediler. Heyet "Tüm bu deneyim odaları ve dersliklerin ülkenin geleceğine yapılan en iyi Ar-Ge yatırımı olduğu" kanaatiyle Tuzla Doğa Koleji'ni vitrin okul olarak seçti. Tuzla'daki okul eğitim teknolojilerine yaklaşık 1 milyon dolar yatırım yaptı. Konsept okul projesi ile sektöre yeni bir bakış açısı kazandırmayı hedefleyen Doğa Koleji, dünya çapındaki markalarla işbirliği yaparak öğrencilerin çok küçük yaşlarda deneyim kazanmalarını amaçlıyor. Yatırım yapılan tüm teknolojik ürünler öğrencilerin kullanımına sunuluyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Microsoft'un Türkiye vitrini Doğa Koleji oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN