Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Hediye'de büyük yarış

Perakende sektörü, hem kış indirimi hem de yeni yıl alışverişiyle bu ay ciroyu katlayacak. Kurumsal hediyelik satışına iddialı giren sektör, tüketiciyi de büyük promosyonlarla tavlayacak

Giriş Tarihi: 7.12.2014
'Hediye'de büyük yarış
Yeni yıl için yapılacak hediye alışverişi, aralık ayında indirimlerle canlanan perakende sektörüne doping etkisi yapacak. Özellikle kurumsal hediyelik alanında büyük şehirler başta olmak üzere Anadolu'nun her yerine özel pazarlama ekipleri gönderen şirketler, bu alanda önemli bir ciro hedefliyor. Firmalar, tüketicilere yönelik olarak da özel indirimlerden şık paketlere, promosyonlardan ürünlerin evlere servis edilmesine kadar birçok hizmet sunuyor. Twigy'nin Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Öncel, hediye satışının arttığını bu ürünler için özel olarak hazırladıkları paketlerin sayısından tespit ettiklerini söyledi. Aralık ayının hediye satışlarında tavan yaptığını belirten Öncel, "Bu ay ciromuzun yüzde 30-40 oranında artmasını bekliyoruz" dedi.

GELİRE GÖRE ARTIŞ VAR

Birleşmiş Markalar Derneği Başkanı Hüseyin Doğan, Türk halkının gelirinin artmasıyla hediyeleşme kültürünün de geri geldiğini söyledi. Ekonomideki istikrar ve güvenin de etkisiyle tüketicilerin eşi-dostu, çocuğu ve hatta kendisi için alışveriş yaptığını belirten Doğan, "Bu yıl kurumsal satışlarımız da çok iyi gidiyor" dedi.

ANADOLU'DAN ONLINE SİPARİŞ
Orka Group Genel Koordinatörü Osman Arar da, kurumsal satışlarda bu yıl yüksek ciro beklediklerini söyledi. Aralık ayında perakende sektörünün en yüksek ciroyu yaptığına işaret eden Arar, "Yeni yılda hediye satışında online kanal da hızlı büyüyor. Özellikle Anadolu'dan çok sipariş alıyoruz. Tüketici ürüne online olarak bazen çok daha kolay ulaşabiliyor" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Hediye'de büyük yarış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN