Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türk işadamları için 400 milyar dolarlık fırsat

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası yetkilileri Türkiye'de 400 milyar dolarlık fırsat olduğunu dile getirerek işadamlarına çağrıda bulundu.

Giriş Tarihi: 19.12.2014 14:10
Türk işadamları için 400 milyar dolarlık fırsat
Uluslararası finans kuruluşu EBRD (Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası) yetkilileri Türkiye'de katıldıkları toplantıda çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

TÜRKİYE İÇİN KRİTİK ÖNEME SAHİP

EBRD Türkiye Direktörü Michael Davey, alt yapı yatırımlarının Türkiye için kritik öneme haiz olduğunu belirterek, ''Biz uzun vadeli altyapı projelerine kredi verirken uluslararası kriterleri benimsemiş kurumlarla çalışmayı tercih etmekteyiz. Türkiye'de sermaye piyasasında ''tahvil ihracı'' konusunda daha çok işlem yapmayı hedefliyoruz. Sermaye piyasalarının gelişmesi için 2015 yılında Türkiye'de yeni tahvil ve ihraçlar olmasını temenni ediyoruz.'' dedi.

400 MİLYAR DOLARLIK FIRSAT VAR

EBRD Türkiye Direktör yardımcısı Şule Kılıç ise Türk şirketlerinin başarılı altyapı yatırımları gerçekleştirilerek önümüzdeki dönemde 2023'e kadar 350-400 miyar dolar gibi bir altyapı yatırımı portföyü olduğunu ve Türk şirketlerinin bu büyük yeni yatırımları gerçekleştirmesi için önlerinde büyük bir fırsatın yattığını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk işadamları için 400 milyar dolarlık fırsat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN