nı faturası: 456 bin 840 lira!

Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca, tehlikeli kimyasal madde bulunduğu gerekçesiyle imha edilmesi gereken ayakkabılara ilişkin denetimini tamamladı.Firmaya 456 bin 840 lira para cezası kesildi.

Giriş Tarihi: 20.12.2014 10:00
Zehirli ayakkabını faturası: 456 bin 840 lira!

Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca, tehlikeli kimyasal madde ihtiva etmesi nedeniyle imha edilmesi gereken ayakkabılara ilişkin denetimlerin tamamlandığı, ilgili firmaya 456 bin 840 lira para cezası kesildiği bildirildi.

İşte zehirli ayakkabılar ve markaları-Tıklayın

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Erenköy Gümrük Müdürlüğü denetimindeki antrepoda muhafaza edilen ve tehlikeli kimyasal madde ihtiva etmesi nedeniyle imha edilmesi gereken Denge Enternasyonel Ayakkabıcılık'a ait ayakkabılara ilişkin iç piyasada gerçekleştirilen denetimler sonuçlandırıldı.

19 bin zehirli ayakkabı bulundu-Tıklayın

Daha önce güvensiz olduğu tespit edilen 7 model ayakkabı için toplam 266 bin 490 lira idari para cezası verilen firmaya, güvensiz olduğu tespit edilen diğer 5 model ayakkabı için de 190 bin 350 lira idari para cezası kesildi. Böylece söz konusu firmaya verilen para cezasının toplamı, 456 bin 840 lira oldu.

Zehirli ayakkabı nasıl anlaşılır?-Tıklayın

Denetimler çerçevesinde numune alınan 15 model ayakkabıdan, kimyasal kısıtlamalara uygun olmadığı tespit edilen 12 model için idari işlem gerçekleştirilmiş ve ayakkabıların piyasaya arzı yasaklanmıştı. Söz konusu firmadan da satışa sunulan ürünleri toplatarak imha etmesi ayrıca 2 gazete ve televizyon kanalına ilan vererek tüketicileri bilgilendirmesi istenmişti. Firma, bunun üzerine 13 Aralık 2014'te 2 gazete ve 2 televizyon kanalına 7 model ayakkabı için istenen ilanı vermişti.

Zehir ayakkabılar Çin malı çıktı!-Tıklayın

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zehirli ayakkabını faturası: 456 bin 840 lira!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN